Co wpływa na cenę mieszkań?

Rynek nieruchomości w naszym kraju dynamicznie się rozwija. Niemniej jednak nie oznacza to spadku cen. Wprost przeciwnie – te ciągle rosną.

Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które właśnie poszukują mieszkania dla siebie. Na szczęście, dzięki wiedzy na temat tego, co wpływa na cenę mieszkania możemy znaleźć nieruchomość, która spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie będzie dostępna w odpowiedniej dla nas cenie.

 

Lokalizacja

Nikt nie ma wątpliwości, że jest to aspekt, który znacząco wpływa na cenę danego mieszkania. Najdroższe są oczywiście nieruchomości w centrach miast. Mimo to cieszą się dużym zainteresowaniem z powodu bliskości do wszystkich ważnych w naszym życiu miejsc, takich jak szkoły, miejsca pracy, przychodnie czy sklepy. Jeśli chcesz zaoszczędzić, warto poszukać mieszkania oddalonego od centrum. Wcale nie musi oznaczać to braku wygody – obecnie wiele peryferyjnych dzielnic w dużych miastach jest doskonale skomunikowanych ze ścisłym centrum. Atrakcyjne mieszkania położone w ciekawych lokalizacjach znajdziesz między innymi w serwisie homebroker.pl.

 

Układ mieszkania

To kolejny czynnik, który wpływa na cenę nieruchomości. W tym wypadku nie warto poszukiwać oszczędności. Często bowiem zdarza się tak, że niska cena nieruchomości w praktyce oznacza nieustawne pokoje, których powierzchnię trudno będzie nam wykorzystać lub stratę cennych metrów np. przez zbyt szerokie korytarze.
Zanim więc podejmiemy decyzję o tym, czy warto zaoszczędzić decydując się na to, a nie inne mieszkanie, skorzystajmy z pomocy profesjonalisty, który wykona projekt ewentualnej aranżacji wnętrz i podpowie nam czy uda się na danej przestrzeni stworzyć wygodne i komfortowe miejsce do życia.

 

Typ i wiek budynku

Oczywistym jest, że mieszkania, które znajdują się w nowo powstałych budynkach będą posiadały wyższe ceny, niż te, które znajdują się w nieruchomościach mających kilkadziesiąt lat. Co ważne – nie musimy jednak rezygnować z oszczędności z obawy przed wiekiem budynku. Obecnie bardzo wiele starszych nieruchomości przechodzi gruntowny remont przed sprzedażą mieszkań, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie zaskoczą nas żadne nieprzyjemne niespodzianki. Niemniej jednak w przypadku starszych nieruchomości warto być uważnym i zwracać uwagę na każdy szczegół oraz nie bać się zadawać pytań.

 

Aranżacja mieszkania

W teorii, wszyscy kupujący doskonale zdają sobie sprawę z tego, że osoby i firmy, które sprzedają nieruchomości stosują różne sztuczki ,y podnieść cenę mieszkania. W praktyce jednak wciąż aranżacja wnętrz w mieszkaniu, które oglądamy wciąż wywiera na nas ogromne wrażenie i sprawia, że jesteśmy skłonni zapłacić więcej. Jak uniknąć tego typu pułapek? To proste. Podczas oględzin mieszkania zwracajmy uwagę na jego stan techniczny oraz praktyczne elementy wyposażenia. Nie zwracajmy uwagi na modne dekoracje czy wystrój zgodny z aktualnymi trendami – to nic, jeśli ich zabraknie. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale również mamy możliwość zaaranżowania przestrzeni tak jak sami tego chcemy.

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

 1. Avatar
  Hania sierpień 09, 2019

  Wszystko się zgadza. Lokalizacja ma największy wpływ na wycenę mieszkania. Ale czasem te ceny są wyrwane, by się wydawało z kosmosu. No cóż taki rynek nieruchomości

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *