III kwartały roku 2013 w INTER Polska: czas inwestycji nas nie spowolnił.

Po III kwartałach roku 2013 grupa INTER Polska osiągnęła 91,5 mln składki, o blisko 6 mln więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto obu spółek – majątkowej i życiowej – wyniósł 5,2 mln zł.

Majątkowa spółka INTER Polska osiągnęła po III kwartałach przypis 86 mln zł, wykazując 4%-ową dynamikę w relacji do sytuacji po III kwartałach ubiegłego roku. O 11% wzrosła składka przypisana z ubezpieczeń OC dla medycyny, nadal dynamicznie rozwijają się ubezpieczenia ochrony prawnej, gdzie przypis wzrósł o ponad 35% w relacji do roku 2012. Wynik finansowy i techniczny wyniósł odpowiednio: 6,9 mln i 2,8 mln, utrzymując się na podobnych poziomach, co w roku ubiegłym.

Obecna sytuacja pokazuje, że pomimo ogromnego wysiłku organizacyjnego i finansowego związanego z realizowanymi inwestycjami, osiągamy wyniki przekraczające tegoroczne plany. Jest to dobra prognoza na 2014 rok” – podkreśla Janusz Szulik, Prezes Zarządu.

Spółka INTER-ŻYCIE Polska, która oferuje produkty grupowe dedykowane branży medycznej, w analizowanym okresie roku 2013 wykazała 85% wzrostu składki przypisanej brutto.

Grupę Inter Polska SA tworzą: TU Inter Polska SA oraz TU INTER ŻYCIE Polska SA.

Oferta Grupy INTER Polska obejmuje ubezpieczenia medyczne, zdrowotne, majątkowe oraz ubezpieczenia na życiTU INTER ŻYCIEe, które kierowane są zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Szczególnym odbiorcą usług Grupy INTER jest branża medyczna, dla której tworzone są wyspecjalizowane pakiety ubezpieczeniowe.

Akcjonariuszem towarzystw jest niemiecki ubezpieczyciel INTER, który powstał w 1926 roku i jest dzisiaj jedną z wiodących firm europejskich oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe.

PR
LA

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.