Prawo Jazdy – Dobry instruktor to podstawa!

Zdobycie prawa jazdy to ważny krok w życiu każdego człowieka. Dzięki niemu otwierają się nowe możliwości, wreszcie można samodzielnie załatwiać różne sprawy. Jest tylko jeden problem – zdanie egzaminu dla wielu osób jest niezwykle ciężkim zadaniem.
Projekt_nowego_prawa_jazdySporo osób do egzaminu na prawo jazdy musi podchodzić kilkakrotnie, głównie ze względu na stres i wysoki poziom trudności egzaminu. Zwłaszcza nowe przepisy, obowiązujące od początku tego roku sprawiają problemy kandydatom na kierowców.

Zdanie egzaminu jest możliwe za pierwszym razem, ale trzeba się do niego solidnie przygotować. Największe szansę mają ci, którzy wybrali kompetentnego i doświadczonego instruktora nauki jazdy. Mówi Marek z Gdańska: „Miałem do czynienia z dwoma instruktorami – pierwszy uczył mnie aż do egzaminu. Dopiero gdy skusiłem na podstawowych manewrach dotarło do mnie, że tego dnia nie miałem żadnych szans wyjechać na miasto, a co dopiero zaliczyć pozytywnie egzamin. Byłem zły, ponieważ mój instruktor nie ostrzegł mnie, że jestem słabo przygotowany i powinienem wykupić dodatkowe godziny do podstawowego kursu. Wziąłem więc od znajomego, który zdał za drugim razem, namiary na innego instruktora. Dzięki niemu wyeliminowałem wiele błędów i na drugi egzamin szedłem już o wiele pewniejszy, choć i tak nie zdałem. Dopiero jednak na mieście, i to przez głupi błąd niezastosowania się do znaków. Następny test zdałem jednak perfekcyjnie i wiem, że gdybym pozostał z pierwszym instruktorem, do egzaminu musiałbym podchodzić więcej razy”.

Kompetentny instruktor to podstawa, jeśli chcemy zdać egzamin za pierwszym, maksymalnie drugim podejściem. Taki instruktor przypilnuje przede wszystkim, żeby kursant dobrze przygotował się pod względem teoretycznym. Dzięki temu zrozumie przepisy ruchu drogowego, a także poszczególne manewry, co zdecydowanie ułatwia jazdę i orientację. Jeśli dodamy do tego solidną naukę podczas godzin praktycznych, to kursant nie powinien mieć większych problemów ze zdaniem egzaminów. Pewność siebie i odpowiednie przygotowanie jest kluczem do sukcesu, dlatego jeśli czujemy, że czegoś nam brakuje, lepiej dokupić kilka godzin, niż ponownie podchodzić do egzaminu.

Zachęcamy także do lektury artykułu „Jak zdać egzamin na prawo jazdy?” dostępnego pod tym linkiem


grafika: wikipedia.pl

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.