Mokate: eksport rośnie rewelacyjnie

W lipcu polskie przedsiębiorstwa wyeksportowały towary za niemal 13 mld euro. To o 6 proc. więcej niż w lipcu 2012 roku. Import zaś utrzymał się na zeszłorocznym poziomie 12,7 mld euro. W handlu zagranicznym Polska odnotowała nadwyżkę w wysokości 293 mln euro. Niemała w tym zasługa firm prywatnych.

W pierwszym półroczu eksport grupy firm Mokate wzrósł o 10%, przy czym szczególnie wysoką dynamikę wykazała sprzedaż herbat, bo aż o 50%. Również w liczbie kontrahentów odnotowano 22% wzrost, co dobrze rokuje wynikom sprzedaży zagranicznej w całym 2013 roku. Według najnowszych dostępnych danych do grupy najlepiej sprzedający się produktów zaliczyć można herbaty Loyd w piramidach oraz Mokate Latte w duo-saszetkach.

Sukces w eksporcie należy do tych firm, które potrafią dostosować swoją ofertę do zróżnicowanych preferencji konsumentów na całym świecie. Naprawdę trudno jest jednoznacznie określić, który kierunek jest najciekawszy, bo wszędzie są spore możliwości. Dla Mokate i dla naszych produktów nadal największym i najbardziej dynamicznym obszarem zbytu jest Europa, chociaż obiecująco rysują się też perspektywy na rynkach azjatyckich i Bliskiego Wschodu.– podkreśla Teresa Mokrysz, współwłaścicielka grupy firm Mokate .

Coraz lepsze wyniki Mokate to w dużym stopniu zasługa rosnących zdolności produkcyjnych trzech największych zakładów grupy Mokate – w Żorach, Ustroniu i w Voticach pod Pragą. Kluczem do sukcesu okazało się umiejętne wykorzystywanie synergii pomiędzy wszystkimi produktami, zarówno w kategorii herbat, kaw, miksów kawowych jak i półproduktów na bazie mleka: spieniaczy i zabielaczy. To dzięki półproduktom Mokate jest liczącym się na świecie dostawcą dla producentów gotowych posiłków oraz dla branży lodziarskiej, cukierniczej i piekarskiej.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *