Osiedle Botanika z pozwoleniem na budowę

Firma UWI Inwestycje uzyskała pozwolenie na budowę projektowanego na poznańskim Piątkowie Osiedla Botanika. W związku z uruchomieniem nowej inwestycji deweloper rozpoczął podpisywani umów sprzedaży lokali. Pierwsze mieszkania trafią do nowych właścicieli na początku II kwartału 2015 roku.

Piątkowo to część Poznania, która od lat niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród poszukujących w stolicy Wielkopolski swojego własnego M. Prace na terenie przyszłego Osiedlu Botanika już ruszyły. – W połowie sierpnia rozpoczęliśmy porządkowanie placu budowy. Do tej pory był to teren niezagospodarowany i zaniedbany. Systematycznie usuwamy to, co pozostało ze zdewastowanego budynku nieukończonej szkoły, który przez wiele lat szpeciły tutejszy krajobraz. Prace te potrwają około miesiąca. – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Plan osiedla zakłada, że realizowane obiekty stanowić będą część większego założenia urbanistycznego, które powstanie w tym miejscu. Nowoczesne budynki mieszkalne, planowana infrastruktura osiedla i dodatkowe nasadzenia zieleni tchną w ten obszar zupełnie nowe życie – dodaje.

Osiedle Botanika to inwestycja, która w pierwszym etapie składać się będzie z dwóch budynków wielorodzinnych 4-6 kondygnacyjnych, posadowionych na wspólnej hali garażowej. W ofercie dewelopera znalazł się duży wybór funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach od 26 do 130 m.kw. z możliwością łączenia w większe. Nowocześnie zaprojektowane lokale będą miały jasne kuchnie, a każde z mieszkań taras lub balkon. W przypadku lokali na parterze lokatorzy otrzymają przylegający do nich ogródek. Oferowane mieszania dostępne są w cenie od 5820 zł brutto za mkw.

Budynki, które składać się będą na Osiedle Botanika swą formą nawiązują do usytuowanej w sąsiedztwie zabudowy postmodernistycznej. Projekt Botaniki przygotowany został przez znanego poznańskiego architekta i urbanistę – prof. Mariana Fikusa. Kluczową rolę w całej inwestycji odgrywać będzie otaczająca i zieleń, która była brana pod uwagę przez architekta już na etapie tworzenia koncepcji osiedla. Absolutną nowością jest udział zieleni jako stałego elementu elewacji budynku. UWI zapewni również pełną infrastrukturę inwestycji, ze starannie zagospodarowanym otoczeniem, w tym aleją z czerwonych klonów oraz placem zabaw. Dla wygody mieszkańców wjazd na teren Osiedla Botanika zaprojektowany został od strony ul. Księcia Mieszka I.

Na szczególną uwagę zasługuje lokalizacja projektowanej inwestycji, której doskonałe skomunikowanie z centrum zapewni bliskość PST-ki. W niedalekim sąsiedztwie Botaniki znajdują się tereny zielone Rezerwatów Żurawiniec i Meteoryt Morasko. Infrastrukturę niezbędną do życia w miejskiej przestrzeni stanowić będą pobliskie sklepy, w tym galerie handlowe Plaza i Pestka.

Zainteresowani zrealizowanymi już mieszkaniami powinni zapoznać się z inną piątkowską inwestycją dewelopera. W swojej ofercie firma UWI posiada również gotowe lokale w kompleksie mieszkaniowym Batory II, który przekazany został do użytku pod koniec ubiegłego roku.

PR
LA

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *