PANATO wystartowało z kampanią crowdfundingową!

Spółdzielnia socjalna PANATO z Wrocławia rozpoczęła kampanię crowdfundingową, której celem jest zebranie kwoty potrzebnej do ukończenia remontu jej pierwszej, prawdziwej siedziby. Nadodrzańska PRACOWNIA PANATO ma być przestrzenią do spotkań i twórczych inicjatyw, a także miejscem pracy członków kooperatywy. Aby jednak zrealizować ten plan, młodzi spółdzielcy potrzebują wsparcia.

Przyszła siedziba PANATO znajduje się przy ulicy Jedności Narodowej we Wrocławiu, na parterze niewielkiej kamienicy w podwórzu, tuż obok Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA. Powstanie tu pracownia druku 3D i sitodruku, warsztat rękodzielniczy, małe atelier fotograficzne i kawiarnia. Ponad stumetrowy lokal wymaga kapitalnego remontu, a przylegające do niego przestronne patio – odpowiedniej aranżacji. Do realizacji tego niełatwego przedsięwzięcia potrzebne są więc przede wszystkim odpowiednie fundusze. Obecnie członkowie kooperatywy usuwają stare tynki, zdzierają farbę, odkrywając starą cegłę, gruntują i malują ściany. W lokalu konieczna jest wymiana podłogi i okien, montaż instalacji elektrycznej i wodnej, odpowiedniej wentylacji oraz wyposażenia. Większość prac remontowych i aranżacyjnych spółdzielcy wykonają samodzielnie, jednak niezbędny będzie zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Już teraz odczuwamy wsparcie życzliwych osób, dlatego też postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie oferuje crowdfunding. Dzięki społecznemu finansowaniu moglibyśmy zrealizować nasze wspólne marzenie – stworzyć miejsce, w którym będziemy nie tylko pracować, ale także organizować spotkania tematyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wernisaże. Chcemy, żeby PRACOWANIA PANATO była ciekawym i aktywnym – społecznie i kulturalnie – miejscem na mapie Nadodrze – podkreśla Paulina Ograbisz, odpowiedzialna m.in. za działania marketingowe w spółdzielni.

Crowdfunding jest formą finansowania przez społeczność różnego rodzaju przedsięwzięć, w zamian za określone świadczenie. Darczyńca może wesprzeć wybraną akcję nawet niewielką sumą. Niezależnie od tego, w ramach podziękowania za okazane zaangażowanie, otrzymuje podarunek – rzeczowy bądź w formie usługi. PANATO również przygotowało wiele oryginalnych prezentów – począwszy od wpisania imienia danej osoby na jednej z cegieł w murze patio, po autorskie, dizajnerskie gadżety.

Przez ponad rok PANATO nie miało swojej stałej siedziby, a na początku funkcjonowania spółdzielni, spotkania jej członków odbywały się w salach Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3. Przez pewien czas biuro oraz warsztat PANATO znajdowały się w jednym z lokali przy pl. Święto Macieja 5.

Mamy nadzieję, że dzięki kampanii crowdfundingowej uda nam się dokończyć remont i wyposażyć PRACOWNIĘ, która stanie się pełnym pozytywnej energii miejscem działań społecznie użytecznych. Tworzymy i kreujemy nasze otoczenie dla mieszkańców Wrocławia. Pomagając nam, wspiera się nie tylko remont naszej siedziby, ale jednocześnie popiera idee, w które wierzymy i dla których działamy w ramach spółdzielni, takie jak oddolność, przedsiębiorczość oraz społeczne zaangażowanie – wyjaśnia Natalia Polakowska, projektantka i prezes PANATO.

Spółdzielnia socjalna na cele swojej kampanii pt. „Don’t ignore creativity in need!” korzysta z serwisu indiegogo.com.

Od 3 kwietnia br. trwa zbiórka 12 500 $. Jeśli akcja PANATO powiedzie się, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wstawienie okien, podłogi i ogrzewania.

Strona kampanii:

www.indiegogo.com/projects/don-t-ignore-creativity-in-need/x/648562

(Wersja pl: www.panato.org/aktualnosci/panato-tu)

———————————————–

PANATO – wielobranżowa spółdzielnia socjalna z siedzibą we Wrocławiu, jest podmiotem ekonomii społecznej działającym w ramach sektora kreatywnego i kulturalnego na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy i przeciwdziałania bezrobociu, zwłaszcza wśród osób dopiero rozpoczynających aktywność zawodową. Ta oddolna i niezależna inicjatywa łączy sektor kreatywny z biznesem, a całość opiera się na idei rozwoju lokalnego rynku artystycznego oraz ekologicznej produkcji. Kulturalny i społeczny wymiar działalności PANATO w rzetelny i profesjonalny sposób odpowiadał na potrzeby społeczności lokalnych i rynku komercyjnego. Spółdzielcy świadczą usługi z zakresu projektowania i produkcji gadżetów (również w technologii druku 3D), dekorowania wnętrz, renowacji mebli, upcyclingu przedmiotów, a także organizowania kreatywnych warsztatów dla dzieci i dorosłych, w tym warsztatów z sitodruku, recyclingu oraz fotografii.

Więcej informacji na temat spółdzielni na stronie www.panato.org

PR
AF

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *