Relacje damsko-damskie w ebooku Piotra Sikorskiego

Piotr Sikorski prowadzi nas przez trzy odmienne historie, które w miarę czytania będą tworzyły coraz bardziej spójny obraz. Powieść ”One” ukazuje problem osamotnienia starszej, niedołężnej osoby, która przez swoich bliskich zostaje usunięta z domu i oddana do domu opieki. Jednak los potrafi być przewrotny stawia bohaterów w niespodziewanej sytuacji, gdy usunięta osoba okaże się jedynym ratunkiem dla ich kochanej córki Alicji, która potrzebuje dawcę. Czy miłość zwycięży?.

Relacje między matką i córką, babcią i wnuczką, Relacje i uczucia, które mogą prowadzić do zniewolenia ukochanej osoby, krzywdy własnej i innych. Ale też do odkrywania w sobie siły i budowania. Mamy tu i jedno i drugie. Bohaterek w tej powieści jest kilka i trudno mi stwierdzić, która z nich jest ważniejsza, bo każda z nich jest częścią misternej historii, Im dalej zagłębiamy się w rozdziały, tym bardziej wciągająca jest lektura.

Książka „One” napisana przez Piotra Sikorskiego to powieść, która na długi czas nie pozwoli o sobie zapomnieć, gdyż budzi w czytelniku wiele refleksji oraz dostarcza mu wielu niemałych emocji, wiele zaskoczeń, niespodziewanych zwrotów akcji. Autor ukazuje w swojej powieści złożoność kobiecych zachowań ale także podejmuje bardzo trudne tematy – odwiecznego konfliktu w rodzinnie, znaczenia godności i przykrych skutków aż nazbyt wygodnego życia. Ale jest to także stadium o dojrzewaniu do miłości rodzicielskiej bo jakże nie pomóc komuś kto potrzebuje naszej pomocy tym bardziej, że jest to kochana wnuczka, która nagle zostaje doświadczona przez los. Tylko ktoś kto to przeżył potrafi spojrzeć na problemy innych łaskawym okiem, mimo że zostało się tak brutalnie potraktowane przez własną rodzinę.

Książka pt.”One” uświadamia nam jak ważne i kruche jest życie. Mamy prawo się załamać, popłakać, ale później trzeba wstać i iść dalej. Walczyć, wierzyć, kochać. To od nas zależy jak pokierujemy naszym życiem.

Piotr Sikorski urodził się w 1968 roku w Bytowie. Ukończył geografię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku i teologię w Kolegium Teologicznym w Koszalinie. Uczy geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego oraz Zespole Szkół Katolickich im. św. Marka w Słupsku. Opublikował między innymi tomik poezji „Moje Sacrum”. Więcej informacji o autorze na stronie www.piotrsikorski.eu

Publikacje Piotra Sikorskiego:

 • MOJE SACRUM – tomik poezji, grudzień 2012
 • BOSKIE NARZĘDZIA. DROGA KRZYŻOWA LUDZI PRACY (ebook) – luty 2013
 • MOJE SACRUM (ebook) – tomik poezji, marzec 2013 (Psychoskok)
 • ONE (ebook) – powieść, kwiecień 2013 (Psychoskok)

 

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

1 Comment

 1. Avatar
  Ebooki123 Kwiecień 17, 2013

  One – Marta, Monika i Alicja, połączone więzami krwi. Każda z nich poszukuje szczęścia i pragnie zrealizować najskrytsze pragnienia.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *