Carpooling.pl obchodzi drugie urodziny!

Już od dwóch lat http://www.carpooling.pl, polska odsłony największej w Europie internetowej platformy wspólnych przejazdów, łączy kierowców i pasażerów w Polsce. W chwili startu w marcu 2010 roku polscy użytkownicy natychmiast zyskali dostęp do bazy ponad 200 000 przejazdów po całej Europie. Dziś portal oferuje codziennie ponad 650 000 możliwości transportu. Z okazji zdmuchnięcia dwóch świeczek na urodzinowym torcie carpooling.pl przygotował konkurs dla entuzjastów wspólnych podróży.

Na portalu, na Facebooku, na smartfonie. Dwa lata w Polsce to dla carpooling.pl okres dynamicznego wzrostu i rozwoju funkcjonalności. Polscy użytkownicy mogą wyszukiwać oferty transportu, jak również dodawać własne ogłoszenia o wolnych miejscach nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale także wersji light na telefony komórkowe czy aplikacji na Facebooku. Od kilku miesięcy działa ponadto bezpłatna aplikacja na smartfony z systemem Android. Niedługo pojawi się także nowa, ulepszona wersja aplikacji na iPhone’a. Dzięki rozwiązaniom mobilnym użytkownicy mogą spontanicznie zaplanować podróż – z i do ponad 5000 miast w 45 krajach.

Bezpiecznie i bez niespodzianek. W minionych miesiącach akcent położono na rozwój funkcji zapewniających większe bezpieczeństwo podróżujących. W czerwcu 2011 roku serwis uruchomił system rezerwacji miejsc i wystawiania ocen. Dzięki temu kierowca i pasażerowie mogą wzajemnie przejrzeć swoje profile z komentarzami od innych użytkowników i zdecydować, czy chcą ze sobą podróżować. Punktualne osoby, które trzymają się ustaleń i zapewniają miłą atmosferę w czasie jazdy, zbierają dobre oceny, zwiększając tym szanse na znalezienie współpodróżujących w przyszłości. Następnie pasażer rezerwuje miejsce w aucie kierowcy, co oznacza większe prawdopodobieństwo, że towarzysz podróży nie rozmyśli się w ostatnim momencie.

Owocna współpraca. W ubiegłym roku carpooling.pl nawiązał współpracę z ważnymi partnerami. Z ofert niedrogich przejazdów mogli skorzystać wielbiciele muzyki niezależnej odwiedzający Audioriver w Płocku, fani katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy goście Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Internetowe giełdy przejazdów od niedawna przeszukują także studenci zaglądający na platformę studentnews.pl czy użytkownicy serwisu Aferry.pl, oferującego sprzedaż biletów promowych. Do grona popierających ekologiczne podróże dołączyły również kolejne polskie miasta, które zamieściły link do carpooling.pl w swoich oficjalnych serwisach internetowych.

Niedrogo, wygodnie, coraz chętniej. Umawiane przejazdy zdobywają w Polsce coraz większą popularność, stając się m.in. sposobem na wysokie ceny paliw czy alternatywą dla środków transportu publicznego. W roku 2011 stronę carpooling.pl odwiedziło o ponad 100% więcej osób niż rok wcześniej. Miasta z największą liczbą oferowanych przejazdów to: Wrocław, Opole, Warszawa i Katowice. Od pierwszych urodzin liczba Fanów carpooling.pl na Facebooku wzrosła dwukrotnie – dziś jest ich już ponad 9 tysięcy. W kolejnych miesiącach planowany jest dalszy rozwój mobilnych rozwiązań oraz opcji zwiększających bezpieczeństwo przed i w czasie podróży.

Z okazji urodzin serwis zorganizował konkurs na najciekawszą historię związaną ze wspólnym przejazdem, której autor otrzyma atrakcyjna nagrodę w postaci smartfona. Szczegóły na carpooling.pl w dziale „Aktualności”.

O serwisie carpooling.pl:

carpooling.pl to polska odsłona największej w Europie internetowej platformy, dzięki której kierowcy i pasażerowie umawiają się na wspólne przejazdy. Serwis należy do grupy carpooling.com, łączącej ludzi w ponad 5000 miast w 45 krajach. Misją carpooling.pl jest popularyzacja wspólnych przejazdów samochodem jako niezawodnej i wygodnej formy podróżowania, łatwo dostępnej za pośrednictwem komputera, telefonu komórkowego czy serwisów społecznościowych. Dla jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa podróżni mogą skorzystać z systemu rezerwacji miejsc. Dzieląc się samochodem, zarówno kierowca, jak i pasażerowie oszczędzają pieniądze, przyczyniają się do ochrony środowiska oraz mają szanse na zawarcie nowych interesujących znajomości. Do chwili obecnej w serwisie zarejestrowało się ponad 3,5 mln osób, a w bazie dostępnych jest codziennie ponad 650 000 przejazdów. Od początku istnienia serwisu jego użytkownicy przyczynili się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery o 630 000 ton oraz zredukowali wydatki na paliwo o 750 milionów euro. Nie licząc tysięcy przyjaźni zawartych w drodze (z których 10 zakończyło się nawet ślubem!).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *