Kompania Innowacji: staże dla młodych pełnych pomysłów

Kompania Piwowarska już od trzech lat prowadzi autorski program stażowy Kompania Innowacji, skierowany do studentów i absolwentów. Od lipca br. troje laureatów tegorocznej edycji odbywa staże w wybranych działach firmy. W KP stawiają pierwsze kroki w karierze zawodowej i mają okazję skonfrontować poznaną na studiach teorię z praktyczną stroną pracy w korporacji.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Kompanii Innowacji odbywają półroczny, płatny staż w działach marketingu i marketingu klienckiego wybranych marek należących do Kompanii Piwowarskiej. Anna Dzierżek z Warszawy, Dagmara Roger z Poznania i Bartłomiej Janusz z Wrocławia poznają zasady funkcjonowania firmy i zdobywają pierwsze doświadczenia zawodowe w branży piwowarskiej.

Pracuję w zespole marki Książęce. Jest to nowa marka i w związku z tym dużo się wokół niej dzieje. Dzięki temu, a także dzięki bardzo ciekawemu zespołowi, w którym pracuję, mam szansę bardzo dużo się tu nauczyć  mówi Anna Dzierżek. – Kompania Innowacji jest fajną formą aplikowania na staż, która wykracza poza ramy tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej. Niewątpliwie było to bardzo interesujące doświadczenie.

Kompania Innowacji w nowej formule

Liczba młodych ludzi zainteresowanych Kompanią Innowacji systematycznie rośnie. W tym roku do konkursu zgłosiło się 150 studentów i absolwentów – niemal dwa razy więcej niż podczas edycji sprzed dwóch lat. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę na jeden ze wskazanych tematów:

1) Kultura piwna w Polsce – jaka jest i jaka być powinna. Zaproponuj działania, które Kompania Piwowarska powinna podjąć, aby pozytywnie wpływać na zachowania konsumentów

2) Zaproponowanie innowacyjnego rozwiązania dotyczącego Kompanii Piwowarskiej, które wzmocni Kompanię Piwowarską jako Firmę posiadającą preferowane przez konsumentów marki. Analizując portfolio marek KP, zaproponuj rozwiązanie mogące wzmocnić pozycję firmy na rynku.

Pierwszy raz konkurs odbył się w zmienionej formule: autorzy 11 najbardziej oryginalnych i nowatorskich projektów zostali zaproszeni do udziału w finale, podczas którego osobiście przedstawili swoje pomysły oraz zmierzyli się z przygotowanym przez komisję zadaniem zespołowym.

Pierwsze kroki w karierze zawodowej

Kompania Piwowarska od trzech lat organizuje konkurs „Kompania Innowacji”, skierowany do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Osoby, które wykażą się największą innowacyjnością oraz nowatorskim spojrzeniem na firmę i jej produkty, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody oraz odbyć 6-miesięczny płatny staż w jednym z działów firmy. Dla wielu uczestników wcześniejszych edycji staż okazał się początkiem kariery w strukturach lidera branży piwowarskiej. Spośród 10 stażystów z ubiegłych lat (2010 r. – 4 osoby, 2011 r. – 6 osób) aż 8 pracuje dzisiaj w Kompanii Piwowarskiej. W tym roku w wyniku konkursu Kompania Piwowarska wzbogaciła się o kolejne 4 młode talenty: staż wygrała trójka studentów, a dodatkowo jeden z finalistów został zatrudniony w drodze rekrutacji.

Dla wielu studentów i absolwentów staż jest pierwszym krokiem w karierze zawodowej. Dlatego nie powinni traktować programów stażowych jako kolejnego punktu w CV, ale maksymalnie wykorzystać czas spędzony w firmie na zdobycie praktycznych umiejętności i poznanie sposobu funkcjonowania danego działu. Doceniamy zaangażowanie i motywację do pracy młodych ludzi, dlatego często zdarza się, że osoby, które odbyły staż w Kompanii Piwowarskiej, zostają w naszej firmie na dłużej mówi Ewa Kaźmierczyk, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej.

Kolejna edycja Kompanii Innowacji rozpocznie się wiosną 2013 roku. Szczegółowe informacje o projekcie na stronie: http://www.kp.pl/kariera-w-kp/strefa-studenta-i-specjalisty/konkurs-staz-2012/

 

PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *