Podróże z kamerą w samochodzie

W lutym na polskim rynku pojawił się nowy produkt marki Gembird dedykowany kierowcom – video amatorom. Nowym urządzeniem jest kamera Dash cam DCAM-001, która przystosowana jest do rejestracji obrazu podczas jazdy samochodem.

Kamera doskonale sprawdza się podczas samochodowych wojaży. Na przykład kiedy jedziemy na wakacje i znajdziemy się w ciekawej scenerii wówczas z łatwością możemy zarejestrować nasze „samochodowe przygody” oraz wszystko to co widzimy przed pojazdem. W innej sytuacji kiedy na drodze dochodzi do wypadku mamy niezbity dowód w postaci nagranego video.

Wewnątrz kamery użytkownik znajdzie obiektyw, którego kąt widzenia wynosi 120 stopni. Pozwala to bez problemu nagrywać obraz, który jest w zasięgu wzroku kierowcy spoglądającego przez przednią szybę samochodu. Kamera Gembird Dash Cam zaopatrzona jest również w mikrofon umożliwiający równoczesne nagrywanie komentarzy kierowcy lub pasażerów auta. W menu kamery funkcję nagrywania głosu można w łatwy sposób wyłączyć i wtedy będzie nagrywany tylko obraz.

Wbudowany ekran LCD transmituje obraz na bieżąco oraz pozwala na szybki podgląd nagranego materiału. Slot na karty pamięci SD/SDHC umożliwia wykorzystanie pamięci flash po to by obejrzeć nagrany materiał na telewizorze lub monitorze komputera. Elektronicznym sercem kamery jest matryca CMOS WXGA HD Sensor, która dostarcza obraz o maksymalnej rozdzielczości rzędu 1920 x 960 pikseli. Urządzenie działa pod zasilaniem samochodowej instalacji 12 V, a wbudowany akumulator pozwala na blisko godzinne nagrywanie lub odtwarzanie video.

Kamera Gembird Dash Cam to interesujące rozwiązanie dla mobilnych amatorów video, którzy lubią nagrywać swoje przygody podczas jazdy samochodem. W krytycznych sytuacjach sprawdzi się również jako dowód podczas wypadku na drodze.

Urządzenie objęte jest 2 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wynosi 196 zł

Cechy urządzenia:

– nagrywanie i odtwarzanie video

– automatyczna regulacja jasności

– łatwe mocowanie do szyby

– automatyczny start kamery wraz z zapłonem silnika

– możliwość rejestracji wielu godzin nagrań na karcie SD/SDHC (karta do nabycia osobno)

– port USB 2.0

– sensor obrazu: 1/4 color CMOS WXGA HD Sensor: 640 x 480 / 720 x 480 / 1280 x 960

– format video : MPEG4

– wsparcie dla pamięci SDHC/MMC Cards (Max. 32 GB)

– pobór prądu: 5 V DC do 0.25 A

– wymiary zewnętrzne: 100 mm x 62 mm x 23 mm

 

Impakt Sp. z o.o.

ul. Leśna 5, Sierakowo

63-900 Rawicz

http://www.impakt.com.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *