MarketingŚwiat technologii

Sitodruk – co to jest i dlaczego warto kupować ubrania wykonane tą metodą?

Sitodruk to metoda wykorzystywana w celu naniesienia nadruku i sprawdza się zarówno w przypadku włókien syntetycznych, jak również tworzyw sztucznych. Najczęściej stosowany jest do tworzenia gadżetów reklamowych, czemu trudno się dziwić. W grę wchodzi oszczędność czasu i kosztów w bonusie w wysoką jakością. Sprawdź, dlaczego warto postawić na druk sitowy.

Proces sitodruku – o czym mowa w praktyce?

Druk sitowy to synonim trwałości i korzystnej ceny. Z pomocą sitodruku możesz udekorować tkaniny – co ważne – przy wykorzystaniu niemalże każdej postaci szablonu. Wykonany nadruk to efekt wtłaczania farby w materiał (przetłaczanie farby), dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niezwykle wyrazistych printów, z głębokimi kolorami. Koszulka z motywem tworzą spójną całość. Zarówno przy dużych nakładach, jak i małych, wykorzystywane są farby plastizolowe, które charakteryzują się wysoką nieprzezroczystością i dobrą przyczepnością. Są one rozprowadzane na ostatnim etapie drukowania po całej powierzchni siatki.

Wiesz jak w telegraficznym skrócie wygląda proces sitodruku i co sitodruk wykorzystuje. Zapewne w Twojej głowie pojawiło się pytanie, czy ta metoda jest trwała? Tak i co ważne – nadruki możesz prać nawet w wysokich temperaturach. Są odporne na ścieranie i estetyczne.

Zalety sitodruku – poznaj najważniejsze plusy drukowana metodą sitodruku

Sitodruk to wyjątkowa technika druku, która pozwala uzyskać bardzo szczegółowy nadruk. Widoczne są na nim wszelkie detale w pełni nasyconych barw sprawia, że mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością. Grafikom na ubraniach nie można odmówić walorów estetycznych, które w dużej mierze zawdzięczają ich wykończeniu. Nadruk cechuje się gładką powierzchnią, która w dodatku jest delikatnie lśniąca. To z kolei sprawia, że trudno ją przeoczyć. Sitodruk niewątpliwie gwarantuje optymalne nasycenie kolorów, co warto wykorzystać przy tworzeniu wielobarwnych printów.

Kolejną zaletą sitodruku jest krótki czas oczekiwania na realizację zamówienia. Do nanoszenia grafik stosuje się nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu odzież firmowa dotrze do Ciebie bardzo szybko. Co ważne, sitodruk powszechnie uważany jest za jedną z najtańszych metod nadruku – zwłaszcza jeśli zależy Ci na hurtowych ilościach koszulek, bluz czy też polarów z logo Twojej firmy.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że sitodruk ma bardzo szerokie zastosowanie. W praktyce mowa o tym, że doskonale nadaje się do nanoszenia grafik zarówno na powierzchniach płaskich, jak i zaokrąglonych. Ponadto sprawdza się na różnych materiałach, więc masz duże możliwości wyboru pod względem dostępnych dzianin.

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za postawieniem na sitodruk jest trwałość wykonanych z jego pomocą printów. Są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc możesz cieszyć się ich świetnym wyglądem nawet po wielu praniach. Co ważne, nie straszne im także promieniowanie UV – kolory nie blakną.

Druk sitowy – postaw na unikalne gadżety firmowe

Tworzenie firmowych gadżetów, to jedno z podstawowych działań marketingowych w każdej firmie, której zależy na promocji. Znakomitym sposobem na nią jest postawienie na produkcję ubrań m.in. z firmowym logo. Ważne jest jednak to, aby nadruk był wyraźny, a kolory odzwierciedlone zostały 1:1. Tu z pomocą przychodzi właśnie sitodruk. Stawiając na niego otrzymasz wysokiej jakości nadruk w stosunkowo niskiej cenie. Im większa ilość ubrań z nadrukiem, tym koszty się proporcjonalnie zmniejszają. Ubrania firmowe z własnym nadrukiem, to marketingowy strzał w dziesiątkę, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą np. targi, konferencje i innego rodzaju wydarzenia branżowe. To także bardzo dobry pomysł na prezent dla klientów, jak również pracowników. 

Metoda sitodruku – tylko w firmie Seisan

Aby mieć pewność, że postawiłeś na wysokiej klasy druk sublimacyjny, postaw na sprawdzonego producenta. Wśród nich istotne miejsce zajmuje łódzka szwalnia z tradycjami – Seisan. Najwyższej klasy nadruki są efektem niemalże 30-letniego doświadczenia w branży, indywidualnego podejścia do każdego klienta, jak również wykorzystywania dobrej klasy sprzętu. 

Podsumowując: ogromną zaletą sitodruku jest możliwość druku w dowolnym kolorze. W związku z tym nadruk wykonany tą metodą będzie odpowiadał barwą Twojego logo. Niezależnie czy są w zwykłym odcieniu, neonowym lub złotym. Na korzyść przemawia również fakt, że farba wykorzystywana do sitodruku jest kryjąca, w związku z tym nadruk nie będzie wyblakły. Sitodruk na ubraniach może być zarówno jednokolorowy jak i posiadać przejścia tonalne. Dzięki temu możesz na ubraniach nadrukować niemal wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *