ChorobyLeczenie

Jak Esperal pomaga w leczeniu alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to stan, w którym osoba traci kontrolę nad spożywaniem alkoholu i doświadcza negatywnych skutków zdrowotnych, społecznych, zawodowych lub osobistych związanych z jego nadmiernym spożyciem. Problem alkoholowy może mieć różne stopnie nasilenia, począwszy od nadużywania alkoholu, aż po uzależnienie. Długoterminowe unikanie jego spożycia powinno być priorytetem w przypadku osób chcących rozpocząć terapię i uporać się z uzależnieniem.

Terapia

Pierwszym i podstawowym krokiem w walce z alkoholizmem jest stwierdzenie i przyznanie się osoby uzależnionej przed sobą, że ma problem z nadużywaniem alkoholu. Następnym powinno być zasięgnięcie fachowej porady lekarza lub terapeuty specjalizującego się w leczeniu uzależnień co do dalszych kroków, które należy podjąć, aby poradzić sobie z uzależnieniem.

Kiedy stosuje się Esperal

Skuteczność takiej terapii jest uzależniona od wielu czynników, jednak podstawowym jest pozostanie w trzeźwości po podjęciu terapii. Jeśli okazuje się że osoba uzależniona nie ma na tyle silnej woli, aby utrzymać abstynencję, można zastosować środki farmakologiczne, które pomogą jej w zachowaniu trzeźwości.

Takim środkiem jest Esperal, który w postaci tabletek jest wszywany pod skórę, a jego działanie polega na zablokowaniu na wiele miesięcy normalnego rozkładu alkoholu w organizmie. Wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu z wszytym Esperalem skutkuje bardzo ciężkim zatruciem alkoholowym z poważnymi objawami, co skutecznie zniechęca do sięgania po tego rodzaju trunki.

Jeśli mieszkasz w Trójmieście i zamierzasz zastosować ten rodzaj terapii farmakologicznej, skonsultuj się ze specjalistami z Esperal Gdańsk. Jest to zespół doświadczonych lekarzy, którzy od lat przeprowadzają zabiegi wszycia Esperalu dla pacjentów z Gdańska i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zaszycia alkoholowego.

Wszczepienie Esperalu pod skórę jest zalecane w przypadku osób, które:

  1. Mają poważny problem z alkoholizmem: Esperal jest stosowany głównie w leczeniu osób z silnym uzależnieniem od alkoholu, które miały trudności z utrzymaniem trzeźwości w przeszłości.
  2. Wyrażają wolę podjęcia terapii: Zazwyczaj wszywanie Esperalu jest skuteczne, gdy pacjent jest gotowy podjąć terapię psychologiczną lub psychiatryczną w celu zrozumienia przyczyn swojego uzależnienia i rozwijania zdrowszych mechanizmów radzenia sobie z emocjami.
  3. Nie uzyskali skutecznych wyników z innych form leczenia: W przypadku osób, które nie osiągnęły trwałej trzeźwości za pomocą innych metod leczenia, wszywanie Esperalu może być rozważane jako opcja wspomagająca.
  4. Mogą przestrzegać reżimu leczenia: Zabieg wszycia Esperalu wymaga gotowości pacjenta do przestrzegania zaleceń lekarskich, co jest kluczowe dla skuteczności leczenia.
  5. Nie mają przeciwwskazań do stosowania Esperalu: Istnieją pewne warunki zdrowotne, które mogą stanowić przeciwwskazanie do wszycia Esperalu, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem przeprowadzić odpowiednią ocenę medyczną.

Ostateczna decyzja o zastosowaniu Esperalu powinna być podejmowana przez pacjenta we współpracy z lekarzem, który dokładnie oceni jego stan zdrowia, historię uzależnienia oraz indywidualne potrzeby terapeutyczne.

Wszywka alkoholowa Gdańsk

Podejmując decyzję o zastosowaniu wszywki z Esperalu należy zatem upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego zastosowania. Wszywka alkoholowa Gdańsk specjalizuje się od wielu lat w implantacji Esperalu dla pacjentów z Trójmiasta. Doświadczeni lekarze przeprowadzają zabiegi dopiero po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjenta.

Ponieważ alkohol jest trucizną, która prowadzi nie tylko do uzależnienia psychicznego ale również do wielu poważnych schorzeń, należy jak najszybciej podejmować terapię, jeśli tylko pojawiają się pierwsze oznaki, że spożycie alkoholu u danej osoby wykracza poza bezpieczne normy.

Połączenie terapii farmakologicznej z psychologiczną

Połączenie wszywki alkoholowej Esperal z terapią psychologiczną przynosi szereg korzyści dla osób dotkniętych alkoholizmem. Oprócz zwiększenia skuteczności leczenia, integruje ono również aspekty terapeutyczne, które mogą wspomagać proces zdrowienia.

Dzięki terapii pacjent może zgłębiać głębsze przyczyny swojego uzależnienia oraz rozwijać umiejętności radzenia sobie z emocjami i pokusami. Poprzez te sesje terapeutyczne osoba uzależniona może odkrywać nowe sposoby zarządzania stresem i konfliktami. A to przyczynia się do budowania zdrowszych nawyków życiowych. 

W rezultacie połączenie wszywki z Esperalu z terapią stwarza kompleksowe podejście do leczenia, które nie tylko pomaga w rzuceniu alkoholu, ale także wspiera całościowy rozwój jednostki i jej relacji z otoczeniem. Dzięki temu pacjenci mogą przezwyciężyć nie tylko swoje uzależnienie, ale także odnaleźć nowy, satysfakcjonujący sposób życia, pełen równowagi i zdrowia psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *