Ekogroszek – idealne paliwo do nowoczesnych kotłów

Wybór odpowiedniego paliwa ma kluczowe znaczenie, ponieważ wpływa nie tylko na wydajność, a więc również na komfort domowników, ale również na stan portfela. Najlepiej więc już teraz pomyśleć, aby najbliższy transport węgla zastąpić czymś lepszym, szczególnie że wybór wbrew pozorom jest naprawdę duży. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się przede wszystkim ekogroszek typu J-30, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych paliw.

  1. Dlaczego warto postawić na ekogroszek?
  2. Gdzie zamówić ekogroszek workowany?
  3. Czym wyróżnia się ekogroszek J-30?
  4. Zwolnienie z podatku akcyzowego

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto zacząć korzystać z ekogroszku, gdzie można zamówić paliwo z dostawą realizowaną na terenie całego kraju lub ile dokładnie kosztuje ekogroszek workowany, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Dlaczego warto postawić na ekogroszek?

Wysoka jakość ekogroszku wynika przede wszystkim z jego wysokiej kaloryczności. Najczęściej mieści się ona w przedziale 27-30 MJ/kg, co oznacza świetne właściwości opałowe. Stosując ten ekogroszek, można uzyskać optymalną temperaturę w ogrzewanym domu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa. Warto również wspomnieć o granulacji ekogroszku, która wynosi od 5 do 25 mm i niskiej spiekalności.

To właśnie te właściwości sprawiają, że ekogroszek świetnie nadaje się do nowoczesnych kotłów, które zostały wyposażone w podajnik automatyczny.

Gdzie zamówić ekogroszek workowany?

Chociaż ekogroszek można znaleźć w ofercie wielu dostawców, najlepiej wybrać sprawdzoną firmę, która ma duże doświadczenie i oferuje wysokiej jakości produkty. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że zamówiony ekogroszek nie sprawdzi się w praktyce, wybierz ofertę firmy, która od dłuższego czasu cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów i często jest wskazywana jako jednego z najlepszych dostawców w całej branży. Z aktualną ofertą można zapoznać się online, a w tym celu wystarczy jedynie odwiedzić stronę firmy. 

Czym wyróżnia się ekogroszek J-30?

Produkty dostępne we wspomnianym sklepie internetowym charakteryzują się również minimalną zawartością siarki oraz popiołu. Chociaż może się to wydawać mało istotne, to właśnie ta charakterystyka pozwala zminimalizować osad pozostający w kotle, a przy okazji uzyskać niską emisję szkodliwych substancji, które podczas ogrzewania budynku przedostają się do atmosfery.

Niezależnie więc od tego, czy komuś zależy na doskonałej jakości, wysokiej wydajności, czy ekologicznym paliwie, ekogroszek J-30 z pewnością spełni wszystkie jego oczekiwania. Najlepiej jednak samodzielnie przetestować produkt, co jest o tyle łatwe, że paleta ekogroszku J-30 kosztuje niecałe 2 000 PLN, a klienci mogą skorzystać z darmowej dostawy dostępnej na terenie całego kraju. Dostarczanie paliwa bez dodatkowych kosztów to duża oszczędność, szczególnie jeżeli ktoś regularnie zamawia większe ilości ekogroszku.

Zwolnienie z podatku akcyzowego

Za zakupem ekogroszku dostępnego w ofercie wspomnianego sklepu przemawia również możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku akcyzowego. Jest to możliwe dzięki ustawie z 2018 roku, która następnie została zmieniona w 2021 r. Trzeba jedynie pamiętać, aby podczas składania zamówienia podać nr PESEL osoby, która będzie wykorzystywała zamówiony ekogroszek do celów opałowych. Nie jest to niestety możliwe w przypadku firm, które muszą pamiętać o uwzględnieniu podatku akcyzowego za każdą zamawianą tonę ekogroszku. Wyjątkiem są te firmy, które uzyskały stosowne zwolnienie z podatku akcyzowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *