DomWiadomości budowlane

Szambo Betonowe 10m3 – Zbiornik Betonowy dla każdego

Dotyczy Was problem braku dostępu do kanalizacji? Szukacie firmy i chcielibyście zaoszczędzić i dowiedzieć się jakie szambo betonowe jest najczęściej wybierane ? Dobrze trafiliście !

Szamba betonowe muszą mieć odpowiednią szczelność, dzięki czemu okolica nie zostanie zanieczyszczona oraz pojemność. Właściciel nie będzie musiał zbyt szybko czyścić zbiornika betonowego. Pojemność powinna zostać dopasowana względem osób, jakie będą mieszkać na co dzień w danym miejscu.

Szambo Betonowe 10m3 – jaka pojemność będzie najlepsza?

Najczęściej wybierane jest szambo betonowe 10m3. Jednak czy taka pojemność będzie odpowiednia dla danej nieruchomości? Warto zadać sobie to pytanie, ponieważ każdorazowe wezwanie ekipy do oczyszczenia pojemnika, generuje dodatkowe koszta. Na pojemność wpływ mają nie tylko użytkownicy, ale także ilość zużywanej przez nich wody.

Aby dobrze ustalić pojemność szamba, należy przyjąć, że ilość powstających ścieków to 95% ilości zużywanej wody. Szacuje się, że jedna osoba każdego dnia zużywa od 150 do nawet 200 litrów każdego dnia.

Pojemność szamba można obliczyć według wzoru:

liczba domowników x ilość powstających ścieków x czas przetrzymywania ścieków w zbiorniku.

Otrzymany wynik to pojemność, którą należy kupić. Całkiem możliwe, że dużo osób będzie potrzebować szambo betonowe 10m3, idealnie sprawdzające się w przypadku rodziny 2+2.

Jakie są zbiorniki betonowe ?

Na stronie zbiornikbetonowy.pl można otrzymać szamba betonowe, których pojemność wynosi: 2m3, 4m3, 5m3, 6m3, 8m3, 10m3, 12m3. Są to szamba jednokomorowe. Jeżeli chodzi o szamba posiadające dwie komory, to na tej stronie dostępne są one o pojemności:  6m3, 8m3, 10m3, 12m3. Firma służy pomocą w doborze odpowiednia zbiornika dla Waszych potrzeb. 

Lata doświadczeń firmy pozwalają na szybki i bezproblemowy transport i montaż wybranego szamba betonowego.

Szamba betonowe – co należy wiedzieć na ich temat?

Na montaż szamba muszą zdecydować się właściciele domków jednorodzinnych, którzy nie mogą podłączyć się do tradycyjnej sieci kanalizacyjnej. Szambo betonowe musi być odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie szamba betonowe 10m3 oraz o innej pojemności, muszą posiadać wentylację. Jeżeli zbiorniki nie będą jej posiadać, można być pewnym tego, że w łazience będą unosić się nieprzyjemne zapachy.

Warto wyposażyć się w sygnalizator poziomu ścieków. To dzięki niemu nie trzeba będzie obserwować poziomu napełnienia całego zbiornika. Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje sygnalizatorów:

  • mechaniczny,
  • elektroniczny.

Lepszą opcją jest sygnalizacja elektroniczna, która wyposażona jest w specjalny czujnik. Jednak warto zdać sobie sprawę, że jego zakup wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów.

Cena za szambo betonowe 10m3 

Zbiornik na szambo o pojemności 10m3 można już kupić w kwocie 2999 złotych. Zbiornik i Szamba Betonowe posiadają pełną dokumentację państwową – deklaracja zgodności – projekt techniczny – atest państwowego zakładu higieny. Nie musicie się martwić transportem i montażem wszystko jest po stronie firmy realizującej zamówienie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *