Sesja noworodkowa – najlepszy prezent, jaki możesz wręczyć przyszłym rodzicom

Kiedy rodzi się dziecko, świeżo upieczeni rodzice mają naprawdę dużo na głowie! Nie dość, że trzeba pozałatwiać urzędowe formalności, czy poumawiać i odbyć wizyty lekarskie, to jeszcze samo poznawanie i „obsługa” noworodka wymagają wiele czasu i zaangażowania. Nic dziwnego, że nie zawsze pamiętają o umówieniu się na sesję noworodkową. Tylko, że często po czasie tego żałują. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad prezentem, który powie dziecku „Witaj na świecie!”, pomyśl o obdarowaniu malucha i jego rodziców domową sesją noworodkową.

 

Dlaczego warto zrobić sesję noworodkową w domu?

Kiedy nowa rzeczywistość nieco przytłacza, fotograf, który przyjedzie do mieszkania i uwieczni pierwsze wspólne chwile jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem, a naturalna sesja noworodkowa w domu – niesamowitą i pełną emocji i wzruszeń pamiątką.

Czy wiesz, że w ciągu pierwszego roku życia dziecko może zwiększyć swoją wagę nawet trzykrotnie w stosunku do tego, ile ważyło w momencie narodzin? Trzeba mieć świadomość, że jest to czas tak dynamicznych zmian, że aby utrwalić moment, kiedy trzymasz w ramionach naprawdę kruche maleństwo, sesję noworodkową trzeba wykonać w przeciągu pierwszych 4 tygodni życia maleństwa. Potem przestanie się mieścić w ubranka, które kupiłaś na wyjście ze szpitala ?

Kiedy rodzi się dziecko, rodzą się również jego rodzice. Przecież dla nich jest to zupełnie nowa rola! I ten czas poznawania malucha, ale i odnajdowania się w nowej sytuacji, jest również wart utrwalenia.

Domowe sesje noworodkowe są niesamowicie nasycone emocjami i miłością. Zachwytami nad maleńkimi rączkami, nóżkami, nieporadnymi gestami. W końcu jeszcze przed chwilą ten mały cud był po drugiej stronie brzucha. I to piękne zdziwienie też warto zapisać w kadrze!

Domowa sesja noworodkowa to także ogromny komfort dla maleństwa. Nie trzeba jechać w nowe miejsce, dziecko jest otoczone dźwiękami i zapachami, które już zna i wywołują u niego poczucie bezpieczeństwa. Fotograf noworodkowy na naturalnej sesji zdjęciowej nie układa malucha w pozy. Zdjęcia skupiają się na przytulaniu, okazywaniu sobie miłości i czułości. A kiedy maluszek potrzebuje karmienia, czy przewijania, spokojnie można zrobić przerwę i dostosować tempo sesji właśnie do jego potrzeb.

Brzmi kusząco?

A co jeśli mama od razu po porodzie nie zechce sesji? Sesja niemowlęca będzie idealnym rozwiązaniem!

Bywają też sytuacje, w których sesja noworodkowa Warszawa w pierwszych tygodniach życia dziecka nie jest możliwa. Czasem przedłuży się pobyt w szpitalu, czasem mama potrzebuje więcej czasu, by dojść do siebie i poczuć się na siłach. Jest to zupełnie naturalne i nie ma sensu zmuszać się do sesji, jeśli zupełnie nie ma się na to ochoty.

Panuje jednak błędne przekonanie, że jeśli nie zdążyło się z sesją noworodkową, to nie ma sensu umawiać się na zdjęcia. Nic bardziej mylnego! Przecież nawet jeśli dziecko ma 2, 3, czy 5 miesięcy, można umówić się na sesję. Tyle że sesję niemowlęcą.

Sesja niemowlęca jest również pięknym doświadczeniem i zapisuje wspaniały etap w rozwoju maluszka, chociaż trochę inny, niż sesja noworodkowa. Na sesji niemowlęcej można zapisać w kadrach pierwsze uśmiechy, dziecko nawiązuje też już kontakt wzrokowy z rodzicami i z zaciekawieniem patrzy prosto w obiektyw. Profesjonalne zdjęcia z takiego etapu będą równie piękną pamiątką, jak kadry z sesji noworodkowej.

Jak wybrać fotografa noworodkowego?

Wybór fotografa nigdy nie jest prosty. Prawdopodobnie jest jeszcze trudniejszy, gdy masz tę osobę zaprosić do swojego mieszkania i pozwolić być blisko swojego nowonarodzonego maleństwa. Czym się w takim razie kierować?

Po pierwsze: przejrzyj strony internetowe fotografów z Twojego miasta (poszukaj np. pod hasłem: „sesja noworodkowa Warszawa„) i w pierwszej kolejności zajrzyj na stronę… „o mnie”! Zakładka, w której fotograf noworodkowy się przedstawia, pozwoli Ci się oswoić z jego osobą, a także ocenić, czy sposób w jaki prowadzi komunikację Ci odpowiada.

Po drugie: zapoznaj się z portfolio. Sprawdź, czy kadry, a także kolorystyka zdjęć, które wykonuje fotograf Ci odpowiadają. Pamiętaj, że fotografowie nie zmieniają swojego stylu pod daną sesję i zdjęcia, które prezentują na swojej stronie to typ kadrów (kompozycyjne i kolorystycznie), których możesz się spodziewać jako efektów Twojej sesji.

Po trzecie: jeśli decydujesz się na zakup sesji w prezencie, upewnij się najpierw, że osoby, które mają zostać obdarowane, lubią naturalną fotografię noworodkową. Bo jeśli przyszła mama marzy o układanej sesji, bon na domową sesję noworodkową może być przykrym rozczarowaniem – dla niej, dla Ciebie i dla fotografa, który mimo najszczerszych chęci nie będzie w stanie spełnić oczekiwań swojego klienta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *