GospodarkaInnePraca

Szafki ubraniowe BHP – dlaczego warto posiadać?

Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracownikom, a w wielu przypadkach również spełnienie wymaganego przepisami obowiązku – to zaledwie niektóre powody, dla których tak wielu pracodawców decyduje się na instalację szafek ubraniowych w swoich przedsiębiorstwach. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że tego rodzaju meble od lat znajdują szerokie zastosowanie również poza zakładami pracy. Sprawdź, z czego wynika ich popularność i dowiedz się, na co zwracać uwagę, wybierając szafy ubraniowe.

Czym jest szafa ubraniowa BHP?

Przed zwróceniem uwagi na kluczowe właściwości tego rodzaju wyposażenia warto przytoczyć prostą definicję mebli do szatni. Zgodnie ze swoją nazwą, szafa ubraniowa BHP to specjalistyczny sprzęt przeznaczony do przechowywania odzieży roboczej i wyposażenia ochronnego, używanego przez pracowników podczas wykonywania obowiązków w miejscu pracy.

W związku z tym szafki BHP są ważnym elementem wyposażenia każdego zakładu. Widać to szczególnie w branżach, na które przepisy nakładają obowiązek osobnego przechowywania odzieży roboczej oraz prywatnej. Meble te pozwalają w bezpieczny sposób przechowywać ubrania ochronne i środki ochrony osobistej, takie jak:

 • kaski,
 • okulary ochronne,
 • rękawice,
 • buty robocze,
 • kamizelki odblaskowe,

a także wiele innych służbowych lub osobistych akcesoriów.

Błędem byłoby jednak myślenie, że tego rodzaju sprzęt znajdzie zastosowanie jedynie w pracowniczych szatniach. Wytrzymałe, funkcjonalne i pasujące do rozmaitych pomieszczeń szafki ubraniowe BHP  idealnie wpisują się w potrzeby szkół, uczelni, klubów fitness, basenów czy innych obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Jakie szafy BHP wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie mebla oraz wewnętrzne przepisy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na cechy, jakimi powinna charakteryzować się szafa BHP. W przypadku pracowniczych szatni niezbędna może okazać się taka konstrukcja, która zapewni odseparowanie odzieży roboczej od cywilnej. W miejscach użyteczności publicznej istotną rolę odgrywać będzie kolorystyka, natomiast w szkołach – bezpieczne i łatwe użytkowanie. Jednak bez względu na to, w jakim pomieszczeniu ma zostać zamontowana szafa na odzież, powinna ona łączyć w sobie:

 • wysoką jakość wykonania,
 • solidne i bezpieczne zamknięcie,
 • modułowy charakter, umożliwiający połączenie wielu segmentów,
 • funkcjonalność (schowki, półki, wieszaki itp.),
 • nowoczesny design i przyjemną estetykę,
 • sprawną wentylację.

W niektórych zakładach bardzo ważne mogą okazać się dodatkowe zalety szafek BHP, takie jak szczelność, ochrona przed zakurzeniem i zapyleniem, niepalność czy zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Szafki ubraniowe – wybieraj świadomie!

Wszystko to sprawia, że zamówienie na meble do szatni pracowniczych, sportowych lub szkolnych najlepiej złożyć u renomowanego producenta, mogącego pochwalić się odpowiednio bogatym doświadczeniem, zróżnicowaną ofertą oraz najwyższą jakością produkowanych przez siebie mebli. Ich zakup najlepiej potraktować jako inwestycję w bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników, mając na względzie, że szafka ubraniowa BHP to wyposażenie, które powinno służyć w firmie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *