Rocznica rozpoczęcia wojny na Ukrainie – 24 lutego 2022

24 lutego 2023 roku przypada pierwsza rocznica ataku Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę. Teraz co roku będziemy sobie przypominać ten czas.

24 lutego 2022 r. rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę na pełną skalę, wywołując wojnę. Ta inwazja, będąca obecnie największą mobilizacją sił zbrojnych w Europie od 1945 roku, spotkała się z międzynarodowym potępieniem i doprowadziła do nałożenia sankcji na Rosję przez USA i inne państwa.

Był to bezprecedensowy akt agresji, który wstrząsnął całym światem. Co roku wspominając ten dzień, będziemy pamiętać o wszystkich, którzy stracili życie w tym konflikcie i o tych, którzy nadal ponoszą jego konsekwencje.

W rzeczywistości, konflikt między Rosją a Ukrainą rozpoczął się w 2014 roku, kiedy Putin próbował siłą odebrać jej zasoby. Putin postrzega aneksję Krymu jako sposób na wzmocnienie swojej władzy w regionie otaczającym Rosję.

Data 24 lutego 2022 roku na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich, którzy jej doświadczyli, a ci, którzy jej nie doświadczyli, będą się uczyć jej. Będzie wiele książek związanych z tym czasem. Jest to data, która przeszła do historii i będzie żywa w naszej zbiorowej pamięci.

Poznaj – Dlaczego Rosja napadła na Ukrainę?

W miarę zbliżania się rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę narastają spekulacje, że masowe ataki wojsk rosyjskich mogą być nieuchronne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *