Klimatyczne uzdrowisko u podnóża Gór Stołowych

Polanica Zdrój to miejsce, gdzie można znaleźć doskonałe warunki do odpoczynku i relaksu pośród urzekających górskich krajobrazów. Położenie miasta na doskonale nasłonecznionych południowo-wschodnich wzgórzach, stanowiących łagodne początkowe pasma Gór Stołowych, sprzyja uprawianiu różnego rodzaju aktywności dla wszystkich, bez względu na wiek. Dobrym pomysłem będzie wybranie zakwaterowania w luksusowym obiekcie, jakim jest Hotel Irena Eris Polanica Zdrój.

Duże obszary leśne, które pokrywają miasto i jego okolice, to w większości iglasty drzewostan. Dzięki temu panują tu doskonałe warunki, tworzące unikalny bioklimat. Wraz z bogatymi źródłami wód mineralnych, zasilającymi ten teren, zdecydowały one o niezwykłych walorach uzdrowiskowych miejsca.

Polanica Zdrój występuje w pierwszych spisanych dokumentach już w XIV w. Pod koniec XVI wieku stała się własnością jezuitów, którzy jako pierwsi wykorzystywali tutejsze źródła. Najistotniejszą datą dla uzdrowiska jest rok 1828, kiedy to Józef Gromis po szczegółowym zbadaniu składu wód mineralnych decyduje się na zakup miasta i stworzenie pijani wód.

Co proponuje luksusowy Hotel Irena Eris Polanica Zdrój?

W miejscu, które posiada wyjątkowe walory lecznicze i fantastyczne położenie, powstał oferujący komfortowy odpoczynek oraz odnowę biologiczną Hotel Irena Eris Polanica Zdrój. Znajdziecie tu luksusowe i eleganckie wnętrza, centrum SPA, gdzie regeneracja i relaks pozwoli na odzyskanie wspaniałego samopoczucia. Eksperci Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris zadbają o pielęgnację ciała, wykorzystując najnowsze metody z zakresu kosmetologii i dermatologii.

Wyśmienitą i zdrową kuchnię zapewnia utalentowany szef kuchni. Wykorzystując najwyższej jakości produkty, dodatkowo hojnie czerpie z bogactwa regionu. Miła i dyskretna obsługa dba o najwyższej klasy serwis i standard pobytu.

Niesamowite bogactwo Polanicy Zdrój

Źródła wód mineralnych w Polanicy Zdrój, słynące ze smaku i walorów leczniczych, mają swój początek w sercu Gór Stołowych. Podczas przesączania się wody przez skały, które pełnią funkcje naturalnych filtrów, minerały w nich zawarte rozpuszczają się w wodzie. Dzięki temu zyskuje ona prozdrowotne właściwości, a ulatniający się dwutlenek węgla powoduje jej nagazowanie.

Odwiedzając Hotel Irena Eris Polanica Zdrój, warto skorzystać z dobrodziejstwa wód mineralnych.

Najstarszym polanickim źródłem wody mineralnej jest „Pieniawa Józefa”, powstała w XIX w. Stąd pochodzi znana „Staropolanka”. Woda mineralna pozyskiwana jest także z odwiertu wykonanego ponad 100 lat temu o nazwie „Wielka Pieniawa”. To źródło zaliczamy do samowypływów artezyjskich. Do dziś zachowuje stabilny skład jakościowy i ilościowy. Korzystają z niej bywalcy polanickich pijalni wód.

Wyjątkowa oferta dla wszystkich ceniących komfortowy wypoczynek

Jedną z interesujących form pobytu, jakie możemy wybrać, odwiedzając Hotel Irena Eris Polanica Zdrój, są różnorodne atrakcyjne pakiety. Przed wyborem odpowiedniej opcji zastanówmy się, jak chcielibyśmy spędzić czas, jaki rodzaj odpoczynku jest dla nas najodpowiedniejszy, czego potrzebujemy, by poczuć wewnętrzną harmonię i równowagę.

Jeśli mamy ochotę na regenerację i relaks połączone z zabiegami pielęgnacyjnymi, idealny będzie pakiet „Weekend w SPA”. W cenie pakietu otrzymujemy zabiegi pielęgnacyjne ciała dostosowane do indywidualnych potrzeb, które ustalane są przez ekspertów Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris podczas konsultacji. W ramach oferty mamy dostęp do relaksującego Centrum SPA, gdzie znajdują się baseny, jacuzzi oraz saunarium.

Dla zakochanych par Hotel Irena Eris Polanica Zdrój przygotował pakiet „Romantyczny Weekend w Spa Dla Dwojga”. To wspaniały czas spędzony razem w komfortowych warunkach, romantyczne kolacje w blasku świec oraz aromatyczny masaż w nastrojowym gabinecie dla par.

Pakiet „Przyjaciółki” z pewnością ucieszy Panie, które chcą spędzić czas w swoim towarzystwie, m.in. podczas zabiegów pielęgnacyjnych, nieograniczonego relaksu w SPA oraz zabawy w hotelowym Klubie Fotoplastykon.

Na tych, którzy pragną minimum trzy dni spędzić z dużą aktywnością fizyczną podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych trenerów, czeka pakiet „Aktywny Relaks”. Napięty plan zajęć sportowych zakończą różnego rodzaju liczne masaże oraz nielimitowany czas relaksu w hotelowym Centrum SPA.

Hotel Irena Eris Polanica Zdrój ma ciekawe propozycje pakietowe z okazji Andrzejek, rodzinnego spędzania Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz fantastyczny pakiet do wykorzystania podczas zimowych ferii.

Wszystkie pakiety gwarantują pobyt w eleganckich i luksusowych pokojach oraz wyśmienite posiłki serwowane przez hotelową restaurację w klimatycznych i stylowych wnętrzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *