DomŚwiat technologiiTechnika

Automatyczny siłownik do zaworów- kiedy go stosować i czy jest godny polecenia?

Dzięki możliwości zautomatyzowania pracy poszczególnych elementów instalacji grzewczej, jej użytkowanie w praktyce staje się znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Jednym z produktów, które umożliwiają taką automatyzację jest automatyczny siłownik do zaworów. Dlaczego warto się zdecydować na takie siłowniki, kiedy ich instalacja ma sens i czy sprawdzają się w codziennej praktyce?

Zastosowanie zaworów mieszających

Zarówno w przypadku zaworów ręcznych ja i automatycznych, zadanie które wykonują oba te produkty są właściwie takie same. Ich zadaniem jest takie zmieszanie roboczej cieczy zasilającej z cieczą powrotną, aby móc uzyskać wodę zmieszaną o pożądanych proporcjach i odpowiedniej temperaturze. Automatyczny zawór będzie więc pracował w taki sposób, aby cały czas utrzymywać ciecz o odpowiedniej temperaturze, co jest jak najbardziej pożądane. Dlatego też taki siłownik do zaworów jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy chcemy skutecznie regulować stały przepływ ilościowy cieczy o dokładnie takiej temperaturze, jaka jest preferowana. Jest to rozwiązanie nowoczesne, znacznie lepiej sprawdzające się w praktyce od wariantu ręcznego. 

Taka automatyka naprawdę sprawdza się w praktyce i to w wielu przypadkach. Warto zauważyć, że będzie bardzo dobrze funkcjonowała w sytuacji, kiedy chcemy podzielić system grzewczy całego budynku na odcinki. Siłownik ułatwi instalację poszczególnych sekcji, których elementem wspólnym jest rozdzielacz. Będzie w stanie w prosty sposób zagwarantować nam pożądaną temperaturę w każdej sekcji, także w przypadku, kiedy będziemy chcieli dostosować tę temperaturę do swoich potrzeb w każdym odcinku z osobna. 

Naprawa siłowników hydraulicznych. Jak wybrać firmę, która spełni nasze oczekiwania?

Zawory, które znacząco wpływają na żywotność kotła 

Ułatwienie w kwestii montażu całej instalacji to ważna sprawa, warto jednak zauważyć także, że zawory mieszające z siłownikiem automatycznym doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy pożądane jest podniesienie temperatury medium powracającego do kotła tak, aby para nie skraplała się na ściankach kotła. Bezpośrednim efektem procesu skraplania się pary z czasem może być rdzewienie kotła, a więc zmniejszenie jego żywotności. Aby taki proces nie mógł mieć miejsca, temperatura na kotle musi być kontrolowana. Przyjmuje się, że nie powinna spadać poniżej 53°C. Więcej porad znajdziesz na portalu mojdom123.pl – Portal o domu, poruszający zagadnienia związane z domem.

Optymalne dostosowanie temperatury 

Techniczne aspekty pracy kotła oraz poszczególnych odcinków instalacji grzewczej to jedno, dla użytkowników najmocniej zauważalna jest jednak korzyść płynąca z możliwości lepszego dostosowywania temperatury panującej w pomieszczeniach. Za pewne każdy z nas miał chociaż raz do czynienia z sytuacją, kiedy w pomieszczeniach pojawiały się spore skoki temperatury. Dzięki wydajnej pracy siłownika automatycznego do zaworów mieszających- można całkowicie wyeliminować ten problem. Warto sprawdzić ten produkt na stronie- https://sanitlinesklep.pl/silowniki-do-zaworow/480-silownik-automatyczny-huchentec-st06-do-zaworow-mieszajacych.html. Taka automatyzacja pozwala także wyrównać obciążenie cieplne wszystkich odbiorników instalacji cieplnej w budynku, co sprawia, że cały system może się charakteryzować dobrą wydajnością. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *