Bezpiecznie i klimatycznie. Świece sojowe to must have tej jesieni!

Bezpiecznie i klimatycznie. Świece sojowe to must have tej jesieni!

Moda na świece zapachowe trwa od lat. To jedna z najprostszych metod, by w domu zawsze unosił się przyjemny zapach. Oczywiście na rynku można się spotkać z wieloma alternatywnymi sposobami odświeżenia pomieszczeń, jednak to po świece sięga się najczęściej. Pełnią bowiem nie tylko funkcję zapachową, ale i dekoracyjną. Sprawiają, że wnętrze zyskuje wyjątkowy klimat, a lokatorzy czują się komfortowo i 'domowo’. Oczywiście nie wszystkie świeczki są godne polecenia. Wiele z nich może nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia poprzez wydzielanie podczas spalania rakotwórczych substancji. Bezpieczną alternatywą dla nich są świece sojowe. A zatem czym świeczki sojowe różnią się od świec parafinowych i czy sprawdzą się w każdym domu?

Dlaczego świece zapachowe wciąż są tak popularne?

Niekwestionowaną zaletą świec zapachowych jest jak sama nazwa wskazuje – zapach. W kilka chwil, potrafią zniwelować nieprzyjemną woń w pomieszczeniu. Dodatkowo świeczki są niezastąpionym dodatkiem dekoracyjnym. Szczególnie te produkowane rzemieślniczo, w gustownych słoiczkach, świetnie wkomponowują się w styl wnętrza. Dzięki nim przyjemny zapach cieszy domowników przez kilka godzin. Dodatkowo duży wybór zapachów świec dostępnych na rynku, sprawia, że można je bez problemu dopasować do danej pory roku lub okazji. Czy może być bowiem coś bardziej nastrajającego na sezon jesienny niż świeca sojowa latte dyniowa? Poza tym świeczki są zazwyczaj pierwszym wyborem podczas przygotowań romantycznego wieczoru we dwoje. Ale czy wszystkie są tak samo bezpieczne dla zdrowia?

Bezpieczne dla zdrowia świece sojowe

Na temat świeczek zapachowych i ich negatywnym wpływie na zdrowie, można w sieci znaleźć mnóstwo informacji. Wadą tradycyjnych świec są bowiem szkodliwe substancje – toksyny, wydzielane podczas procesu spalania. Wdychane nawet w niewielkich ilościach, mogą prowadzić do nowotworów czy astmy. Na szczęście coraz większą popularnością cieszą się naturalne świece sojowe, których czas palenia wynosi nawet do 65 godzin. Ich wypełnienie stanowi wosk sojowy, który w odróżnieniu od tego z parafiny, nie kopci się i nie oddziałuje negatywnie na organizm. Wosk sojowy topi się w dużo niższej temperaturze. Świeczki sojowe są źródłem naturalnych olejków eterycznych. Dzięki temu bez problemu mogą się palić również w obecności dzieci.

Świeca sojowa to zawsze bezpieczny pomysł na prezent

Naturalna świeca sojowa to zawsze wartościowy pomysł na upominek dla bliskich, ale i np. klientów biznesowych. Bardzo często znalezienie 'uniwersalnego’ prezentu dla drugiej osoby jest prawdziwym wyzwaniem np. z racji relacji wyłącznie zawodowych. W takich przypadkach wykorzystanie świec sojowych może być strzałem w 10. Można je podarować zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie i z pewnością nie trafią w kąt jak klasyczny długopis czy brelok. Świeczki sojowe w postaci gadżetu promocyjnego mogą być więc świetnym sposobem na 'mobilną reklamę’. Trafią bowiem do czyjegoś domu na półkę, a dzięki sprytnemu trikowi umieszczenia na słoiku etykiety z logo firmy, pozytywnie wpłyną na budowanie świadomości marki.

Świece zapachowe prawdopodobnie są w każdym domu. Nie wszyscy mają jednak świadomość tego, że w trosce o własne zdrowie, warto zwracać uwagę na ich jakość i wykonanie. Najbezpieczniejszy wybór stanowią świece sojowe. Nie uwalniają bowiem szkodliwych substancji, a niska temperatura topnienia sprawia, że można się nimi cieszyć przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *