Czy warto kupić buty do biegania z kolcami?

Buty do biegania z kolcami przeznaczone są głównie dla osób, które potrzebują zwiększyć przyczepność podczas biegu w trudnych warunkach. Pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo oraz szybkość nawet na nieprzewidywalnym podłożu, zamrożonym, oblodzonym czy pokrytym warstwą śniegu. Takie obuwie doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie standardowe buty terenowe tracą przyczepność i mogą doprowadzić do kontuzji.

Kiedy najlepiej sprawdzają się kolce do biegania?

Buty z kolcami sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Zakładamy je, kiedy potrzebujemy bezpiecznego obuwia do biegania po górach albo w trakcie zimy, kiedy to podłoże pokryte jest śniegiem lub lodem. Buty do biegania z kolcami są także świetnym rozwiązaniem, kiedy decydujemy się na biegi przełajowe albo biegi na orientację.

Najważniejszą zaletą takich butów jest to, że umieszczone w podeszwach kolce pozwalają bezpiecznie i pewnie poruszać się po każdym terenie, gdzie standardowe buty do biegania będą tracić przyczepność, a nawet ślizgać się, co może spowodować niebezpieczny uraz. Kolce w butach mogą być różnej długości oraz w różnej liczbie i wszystko zależy od tego, w jakim terenie chcemy biegać.

Dlaczego warto postawić na buty do biegania z kolcami?

Samo rozpoczęcie biegu jest znacznie szybsze dzięki butom do biegania z kolcami. Specjalna konstrukcja pomaga odpowiednio ustawić się na pozycji do rozpoczęcia biegu, zwłaszcza kiedy biegniemy na czas i chcemy osiągnąć jak najlepszy rezultat. Obuwie pozwala przez cały czas utrzymać doskonałą przyczepność do podłoża i eliminuje poślizgnięcia, zwłaszcza w okresach zimowych, kiedy biegamy podczas opadów śniegu czy po oblodzonej powierzchni.

Kolejną ważną zaletą jest to, że buty z kolcami są dosyć lekkie, dzięki czemu szybko nabieramy prędkości, a nogi podnosimy wysoko i stawiamy duże kroki. Same kolce rozstawione są w taki sposób, aby pomagały w nabraniu dynamiki, ale również pozwalały na komfortowe użytkowanie. W większości sklepów otrzymamy dodatkowe akcesoria takie jak komplet wkrętów i klucz, dzięki czemu będziemy mogli wymieniać stępione kolce na nowe, bez kupowania nowych butów.

Z jakiego materiału wykonane są buty do biegania z kolcami?

Producenci najczęściej stosują lekki i przewiewny materiał w butach do biegania z kolcami, aby pot na bieżąco odprowadzany był specjalnymi wypustkami. Ważne jest dla osoby biegającej to, aby podeszwa i wkładka były dobrze wyprofilowane. W ten sposób treningi na dworze nawet w niesprzyjającej pogodzie będą świetną zabawą i pozwolą rozwijać kondycję oraz wydolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *