Co to jest KRD i dlaczego jest ważne jeśli starasz się o pożyczkę?

Czasami w naszym życiu może się zdarzyć tak, że powinie nam się noga. Nie jest to oczywiście nic nowego na świecie, ale czasem może mieć to dla nas opłakane skutki. Problemy takie, zwłaszcza w aspektach związanych z finansami, mogą sprawić, że pewnego dnia znajdziemy się np. w Krajowym Rejestrze Długów. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. By tam się znaleźć wystarczy zadłużenie w kwocie dwustu złotych, z którego spłatą spóźniliśmy się o przynajmniej trzydzieści dni. Większość dorosłych ludzi oczywiście pracuje, ale nie zmienia to faktu, że pewna niewielka część populacji, wcześniej czy później może mieć problemy ze spłatą pewnych zobowiązań. Z pewnością warto więc wiedzieć więcej i działać tak, by do takiej sytuacji nigdy nie doszło, ale jeśli coś takiego się stanie, to można z tego wyjść na prostą. Zajmie nam to na pewno trochę czasu, ale warto próbować.

Wpis do Krajowego Rejestru Długów, a pożyczka – warto szukać rozwiązań

Jeśli kiedykolwiek będziemy się ubiegać o pożyczkę, musimy pamiętać, że nasze potencjalne możliwości finansowe zostaną dokładnie sprawdzone. Dotyczy to z pewnością wszelkich pożyczek bankowych. Banki sprawdzają naszą wypłacalność w takich miejscach jak Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Kredytowej czy też Biuro Informacji Gospodarczej. Wszelkie zaległości, jakie tam znajdą, mogą negatywnie wpłynąć na ocenę naszej zdolności kredytowej. W takich sytuacjach prawie na pewno nie uzyskamy pożyczki w żadnym banku. Jedynym rozwiązaniem dla osób z negatywną historią np. w KRD, będą wówczas różnego typu firmy pożyczkowe, które niekoniecznie korzystają z tych instrumentów kontroli. Warto zawsze dowiedzieć się więcej na ten temat, czytając specjalistyczne artykuły na różnych portalach internetowych, np.: https://chrzanowski24.pl/strona-glowna/jak-znalezc-firme-ktora-udzieli-pozyczki-pomimo-obecnosci-w-krd-200737152. Im więcej będziemy wiedzieć, tym łatwiej będzie nam podjąć odpowiednią decyzję w trudnym momencie – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Musimy jednak pamiętać, że wpis do KRD będzie oznaczał z pewnością wyższe koszty uzyskania pożyczki oraz niższe kwoty tego typu kredytu.

Pieniądze to nie wszystko, ale ciężko bez nich żyć

Najłatwiej będzie nam więc uzyskać tzw. chwilówki, czyli pożyczki z krótkim terminem spłaty (przeważnie do dwóch miesięcy), maksymalnie na kilka tysięcy złotych. Są to więc rozwiązania, które pomogą nam stanąć na nogi i spłacić raty, czy też bieżące rachunki. Takie pożyczki warto zaciągać u tych podmiotów, które mają pozytywną opinię Komisji Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że ich działalność jest w pełni legalna, a pożyczki są określane na z góry ustalonych zasadach. By otrzymać tego typu pożyczkę, wystarczy być obywatelem polskim, posiadać dowód osobisty, mieć konto w banku w Polsce a także krajowy numer telefonu. Trzeba mieć też ukończone osiemnaście lat oraz posiadać zdolność do czynności prawnych. Pożyczki takie najlepiej jest zaciągać na konkretny cel, mając pewność, że będziemy je w stanie spłacić. Firmy pożyczkowe często udzielają różnego rodzaju promocji, w których np. pierwsza pożyczka może być pozbawiona oprocentowania. Warto więc szukać takich okazji, gdy każda złotówka ma dla nas wielkie znaczenie. Istotną rolę będzie tutaj odgrywała spłata zobowiązania na czas. Nawet niewielkie spóźnienie może oznaczać odsetki karne, które przekreślą promocyjny charakter pożyczki. Dobrze zainwestowane pieniądze oraz pomysł na wyjście ze spirali zadłużenia, na pewno pomogą nam stanąć na nogi – warto o tym pamiętać.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.