5 doskonałych thrillerów nie tylko dla wielbicieli tego gatunku

Lubimy czytać, z książką lubimy spędzać wakacje i weekendy… i lubimy się bać! Sięgamy po przerażające, mrożące krew w żyłach powieści, aby drżeć ze strachu nawet w upalny dzień. Zaginięcia, morderstwa, śledztwa… Detektywi i komisarze, policjanci i zbrodniarze – krąg podejrzanych się zacieśnia – emocji nie ma końca. Oto najlepsze thrillery tego roku.

Uwielbiasz czytać straszne historie kryminalne i wciągające śledztwa policyjne… Musisz być fanem thrillerów! Aby zachwycić Cię tego lata, przedstawiamy 5 najbardziej mrożących krew w żyłach thrillerów, idealnych dla tych którzy uwielbiają się bać. Nic nie oderwie Cię od tych historii, fabuły są wciągające i urzekające. Nie braknie w nich prywatnych detektywów, młodych policjantek, zrzędliwego komisarza, a nawet śledczego-amatora. Gotowi na poszukiwanie wskazówek? Oto 5 doskonałych thrillerów nie tylko dla wielbicieli tego gatunku.

DWA SŁOWA – ANKA MRÓWCZYŃSKA

Zaskakujący thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem. Czasami zauroczenie przeradza się w obsesję, a nadzieja potrafi zabić! Przekonaj się do czego potrafi doprowadzić zaborczość? Czy tragedii uda się uniknąć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w thrillerze psychologicznym „Dwa słowa”. Jego bohaterowie mają swoje odpowiedniki w rzeczywistości, jednak są całkowicie zmyśleni. Zaczynając książkę, Mrówczyńska miała w głowie ogólny zarys fabuły. Jednak kiedy zaczęła pisać, okazało się, że postaci mają własne charaktery, pragnienia i przeszłości. Mimo jej siły sprawczej, żyją własnym życiem. Przecięcie się ich dróg sprawiło, że interakcje między nimi stały się realne. Ona zaś była tylko obserwatorką, która spisała tę historię. Zaskakujące zakończenie każe poddać w wątpliwość to, o czym czytelnik był przekonany i brał za prawdę.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/

MIASTECZKO POMROKA – KRZYSZTOF PIOTR ŁABENDA

Wielowarstwowa powieść utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, ale czytelnik powieści psychologicznych znajdzie także tu coś dla siebie. Są tacy, którzy wybierają małe senne miasteczka, aby się oderwać od czegoś, przed czymś uciec albo zapomnieć. Ci są zawsze tymi innymi, wrogami; tymi, którzy raczej nie zagrzeją tutaj miejsca. Są tacy, którzy w takim miasteczku się urodzili i tutaj umrą, mimo że nie ma tu szansy ani na pracę, ani na w miarę normalne życie. Ot, taki los. Są i tacy, którzy muszą się zmierzyć z takimi miasteczkami, np. dlatego, że dochodzi tu do przestępstwa. I wtedy robi się co najmniej dziwnie: miejscowi milczą, napływowi milczą, a jedyną osobą, która chce współpracować, jest ksiądz na plebanii. Taka to urocza Pomroka. Jeśli chcecie przyjemnie spędzić czas z książką to sięgnijcie po tę historię.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/miasteczko-pomroka/

ZEMSTA – MAŁGORZATA BLOCH-ŁUCZAK

Mała miejscowość, tragiczna historia, która spowoduje lawinę zdarzeń jeszcze bardziej przerażających – autorka wspaniale wplata w rzeczywistość zjawy, które odgrywają duże znaczenie w książce. „Zemsta” to mroczna, intrygująca, tajemnicza, ale też zawiła i wciągająca historia losów Asi, na które miała wpływ przeszłość jej narzeczonego zmarłego tuż przed ślubem.

Autorka świetnie manewruje uczuciami czytelnika wyjaśniając drobny element zagadki, by za chwilę zmącić myśli kolejną niewiadomą. Intryga, śmierć, tajemnice i morderstwa są fenomenalnie połączone ze sobą. Podczas lektury nie zaśniecie z nudy. To nie jest love story. To po prostu zemsta. Książkę polecamy przeczytać nie tylko miłośnikom tego gatunku, a każdemu kto ceni dreszczyk emocji i nutkę strachu.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/zemsta/

LUCYFERA – JERZY A. MASŁOWSKI, WOJCIECH M.CEGIELSKI

Wciągający polityczno-religijny thriller, którego akcja rozgrywa się współcześnie w najbardziej metafizycznym zakątku Francji – Prowansji. Nie sposób uniknąć skojarzeń z dziełem Dan’a Brown’a „Kod Leonarda da Vinci” ze względu na wątek związany z Marią Magdaleną. Tajemnicze zdarzenia, w których uczestniczymy wraz z bohaterami, zagadkowe cytaty z Pisma Świętego, przepowiednie Nostradamusa, a do tego równie tajemniczy romans, w który wikła się główna bohaterka są niczym soupe au pistou – przepyszna, tradycyjna prowansalska zupa warzywna pełna smakowitych ingrediencji. To właśnie ów niezwykły mix sprawia, że powieść wciąga, fascynuje, wzrusza, niepokoi i – co chyba najważniejsze – zostawia wiele nurtujących pytań.

W Lucyferze odkrywamy kolejne sensacyjne historie podważające dogmaty i prawdy wiary. Autorzy to badacze pisma świętego i historii początków Chrześcijaństwa. Wydaje się że warto rozszerzyć sobie światopogląd o rewelacje z tej książki, jednakowoż pamiętając że to tylko fikcja literacka.

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/lucyfera/

UROK – LAURA KRAFT

Ta powieść jest świetnym tyglem gatunkowym, znajdziemy tu wszystko, od mrożącego krew w żyłach thrillera, po piękny romans, a wszystko zaprawione delikatnym, aczkolwiek dość podniecającym, erotykiem. Nic nie chrzęści, nic nie zgrzyta, wszystko świetnie ze sobą połączone. Losy bohaterów stają się łamigłówką. Są przesiąknięte tajemnicą. Powieść naszpikowana jest nieoczekiwanymi zwrotami akcji, wyziera z niej mistrzowski suspens. Umiejętnie podtrzymywane napięcie, wprowadza Czytelnika w niepowtarzalny klimat. Wszystko to przeplata się z opisami miłosnych uniesień bohaterów.

Laura Kraft w swojej książce jednocześnie ostrzega czytelnika przed grożącym niebezpieczeństwem i daje nadzieję, że nawet z najgorszej sytuacji można znaleźć wyjście. Jeżeli masz ochotę na porywający romans z dreszczykiem, to ta książka jest dla Ciebie!

Książka w ofercie sprzedaży – https://www.psychoskok.pl/produkt/urok/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *