Gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych

Gry i zabawy integracyjne to idealny sposób na to, by przełamać pierwsze lody i poprawić komunikację w towarzystwie. W ten sposób można się dobrze bawić, jednocześnie pracując nad budowaniem relacji. Dobrze jest więc przygotować różne rodzaje takich gier integracyjnych, dzięki czemu można się łatwiej zrozumieć. 

Prawda i fałsz

To gra integracyjna, do której potrzeba większej ilości osób. Może to być większa grupa, jak i para. Każda osoba musi opisać jakieś wydarzenie, z czego jedno jest prawdziwe, a drugie fałszywe. Gra polega na tym, że grupa musi zgadnąć, które z tych wydarzeń jest prawdziwe. Można również zagrać w inny sposób i podzielić się na dwa zespoły, z czego wybiera się jedną osobę z każdej grupy, która musi wyjść do konfrontacji. Osoby siadają naprzeciw i każda z nich po kolei opowiada historię. Druga strona musi odgadnąć. Tego typu gry i zabawy integracyjne skupiają się głównie na tym, żeby się dobrze bawić.

Escape room

Escape room jest zabawą grupową, w której zazwyczaj grupa liczy od 2 do 6 osób. Osoby są zamykane w pomieszczeniu i muszą rozwiązać wiele zagadek, aby się z niego wydostać. Podczas tej gry dużą rolę odgrywa praca zespołowa i logiczne myślenie. Gra posiada ograniczenie czasowe od 45 do 90 minut. Jedynym sposobem, by wyjść z takiego pokoju, jest rozwiązanie zagadek. Gry logiczne tego takie jak escape room mogą być idealnym prezentem na wszelkie okazje. Sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży.

Czytaj – Gry integracyjne – sposób na wspólny język

Gry fabularne dla dorosłych

Integracyjne gry fabularne dla dorosłych, to gry, które pochodzą od gier RPG. Można mieć więc wpływ na to jak fabuła zostanie pokierowana. Jednakże polega to również na tym, że uczestnicy muszą rozwiązywać zagadki. Takie gry posiadają motyw fabularny, który nawiązuje do filmów. Przykładowo w takiej grze należy rozwiązać zagadkę jakiegoś morderstwa, więc koniecznym jest też przeprowadzenie śledztwa.

Przykładowymi takimi grami są:

  • Kto zabił pokojówkę? — gra polega na podzieleniu się na grupy, które będą prowadzić dochodzenie dotyczące zabójstwa pokojówki, w celu rozwiązania zagadki.
  • Nawiedzony hotel — w grze osoby wcielają się w specjalistów, badających zjawiska paranormalne.

Ślepy rysunek

Gry edukacyjne usprawniają umysł, jak i pomagają pobudzić wyobraźnię. Taką grą jest ślepy zaułek. Gra, wymaga przynajmniej dwóch osób. Potrzebna jest kartka papieru i długopis. Jedna ze stron dostaje kartkę, na której zapisany jest wyraz lub dostaje zdjęcie jakiegoś przedmiotu. Druga ze stron musi odgadnąć, co znajduję się na kartce tamtej osoby. Gry tego typu poprawiają komunikację w grupie, pobudzają ich wyobraźnię, a nawet pomagają im kreować nowe pomysły.

Poznaj – Gry integracyjne, które spodobają się całemu zespołowi

Ślepe zaufanie

To gra typu team building. Kluczem jest współpraca. Inaczej nie da się w nią zagrać. W grze przygotowuje się tor przeszkód. Osoby muszą dobrać się w pary. Jedna z nich ma związane oczy, a druga ją prowadzi. W trakcie gry można nawet modyfikować przeszkody, ponieważ osoba nie będzie o tym miała pojęcia. Po przejściu toru można zmienić się miejscami.

Gry integracyjne zespołowe są idealnym sposobem na zacieśnienie więzi w grupie. Do wyboru są różne typu gier. Edukacyjne, logiczne, integracyjne, fabularne czy typowo zespołowe. Można znaleźć takie, które są dla dorosłych, jak i takie, które sprawdzą się również dla dzieci i młodzieży. Dzięki nim można się dobrze bawić, jak i poprawić wzajemną komunikację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *