Tattoofest — święto tatuażu

Coraz częściej spotkamy na ulicy ludzi, którzy posiadają tatuaże. Nie razi to i nie dziwi już praktycznie nikogo — nawet te znajdujące się w takich ekstremalnych miejscach jak twarz. Często wzory tatuaży, które zdobią ciało innych, stanowią prawdziwe dzieła sztuki i wzbudzają niepohamowany zachwyt. Jeżeli lubisz tego typu artyzm i chcesz dowiedzieć się więcej o największej imprezie dla miłośników tatuaży w Europie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł dotyczący Tattoofest!

Tattoofest — na czym polega tam impreza?

Tattoofest to cykliczna impreza skupiająca miłośników tatuaży z całej Europy. Nie bez powodu nazywana jest „świętem tatuaży”, ponieważ przez dwa festiwalowe dni wszystko kręci się wokół nich. Na przybyłych gości czeka szereg atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyy się konkurs tatuażu rozgrywany w 11 kategoriach m.in. modern black tattoo, best sleeve, mały tatuaż czarno-szary, czy duży tatuaż kolorowy.

Prace oceniane są przez fachowe jury. Na imprezie istnieje także możliwość spotkania się ze słynnymi twórcami tatuaży — możesz wybrać najlepsze studio tatuażu spośród obecnych na evencie. Mnóstwo artystów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy jest w stanie wykonać każdy, nawet najbardziej skomplikowany wzór. Wydarzeniu towarzyszą niezwykle ciekawe wystawy — fotografii, grafik, rzeźb i obrazów.

Znaleźć można też strefę fashion, w której prezentują się wystawcy projektujący niezwykle zróżnicowane i oryginalne kolekcje odzieży. Warto skorzystać z otwartych wykładów dotyczący wszelkiego rodzaju interesujących aspektów dotyczących tatuaży. Ciekawym rozwiązaniem jest też prowadzenie podczas imprezy seminariów tatuatorskich, podczas których można nauczyć się tej sztuki lub polepszyć swoje umiejętności.

Poznać można aspekty pracy tatuatora i kwestie techniczne, sprzęt, metody tworzenia kompozycji, higienę pracy, oraz elementy marketingu, z których korzysta salon tatuażu. Smakosze zapewne ucieszą się ze strefy gastro oferującej szereg dań pochodzących z przeróżnych kuchni świata. Dla wszystkich zmęczonych festiwalem przygotowano specjalną strefę chilloutu, w której można odpocząć i się zrelaksować. Ukłonem w stronę najmłodszych gości Tattoofest jest przygotowanie specjalnej Kids Zone, w której najmłodsi mogą bawić się i spędzać czas.

Gdzie i kiedy odbywa się Tattoofest?

Tegoroczna, 13. edycja festiwalu odbyła się 2 i 3 czerwca w Krakowie w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, znajdującym się przy ulicy Galicyjskiej 9. Jest najbardziej nowoczesne centrum tego typu w Małopolsce. Teren, na którym odbywa się Tattoofest to aż 3000 m².

Czy potrzebne są bilety?

Aby dostać się na teren imprezy, konieczne jest posiadanie biletu kupionego wcześniej lub w dniu imprezy. Istnieje możliwość zakupu wejściówki jedno- lub dwudniowej, która uprawnia do wstępu na teren festiwalu oraz do skorzystania z wszelkich przygotowanych atrakcji. Bilety wymienia się na opaski, dzięki którym możliwe jest nieograniczone opuszczanie Centrum i powrót na teren imprezy. Ceny biletów w tym roku wynosiły 35 zł za karnet jednodniowy i 50 zł za dwudniowy. Wejściówki kupowane w dniu imprezy były droższe o 10 zł. Dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia, mogły bezpłatnie wziąć udział w Tattoofest.

Najpopularniejsze wzory tatuaży

Skoro o świecie tatuaży mowa warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze w tym roku wzory tatuaży, które zdobią ciała uczestników Tattoofest i nie tylko. Popularne tatuaże damskie są niesamowicie subtelne i kobiece — aktualnie rządzą kwiaty (zarówno kolorowe, jak i czarno-białe) oraz wszelkiego rodzaju mandale i łapacze snów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też motywy zwierzęce oraz znane od lat cytaty. Kobiety często decydują się na wytatuowanie karku, pleców i ud. Z kolei tatuaże męskie są dużo mocniejsze. Rządzą tatuaże biomechaniczne, a także motywy śmierci, czaszek, czy dzikich zwierząt. Z reguły utrzymane są w ciemnym, mrocznym klimacie. Panowie coraz chętniej tatuują swoje ręce, dłonie, plecy, klatki piersiowe, a także twarze.

Jak widzisz, Tattoofest nie bez powodu nazywany jest świętem tatuaży. To jedyny tak duży festiwal dla miłośników tego rodzaju sztuki w Europie. Konkursy tatuażu, wystawy, wykłady, seminaria — dzięki zróżnicowaniu atrakcji każdy, chociaż trochę zainteresowany tym tematem, spędzi wspaniae czas, dowiadując się nowych rzeczy i podziwiając sztukę, nie tylko tę na ludzkiej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *