Ranking kont maklerskich

Coraz więcej osób zastanawia się, gdzie odpowiednio ulokować swoje środki finansowe. Jak się okazuje w praktyce, Polacy coraz częściej interesują się giełdą, która daje sporo możliwości. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia, by zacząć inwestować swoje pieniądze na kontach maklerskich. Wystarczy dowiedzieć się, jakie konta są obecnie na topie oraz jak wygląda proces inwestycji. Z czasem każdy inwestor pozna właściwe instrumenty finansowe i opracuje swoją strategię inwestowania pieniędzy. Dlatego też, dla wszystkich zainteresowanych powstał rzetelny ranking kont maklerskich. Warto się z nim zapoznać, zanim ulokuje się swoje pieniądze w danym miejscu.

Kilka przydatnych informacji o kontach maklerskich

Jeszcze do niedawna istniał w społeczeństwie pogląd, że na kontach maklerskich inwestują tylko bogaci. Jest to błędne myślenie, gdyż tak naprawdę każdy może ulokować swoje środki w miejscu, które odpowiada jego oczekiwaniom. Owszem, wiąże się to zawsze z pewnym ryzykiem, dlatego też osobom początkującym radzi się, by zaczynali oni od niewielkich kwot, by poznać mechanizm działania takich inwestycji. Mimo wielu poradników, które krążą w internecie, najlepiej uczyć się na własnych błędach odpowiednich strategii. Dzięki czemu, dany inwestor przekona się, czy giełda to odpowiednie miejsce dla niego, czy też nie.

Czym są konta maklerskie?

Zanim wybierze się odpowiednie konto maklerskie, warto dowiedzieć się czym są takie rachunki maklerskie i jak one działają. Otóż, konto maklerskie to nic innego, jak rachunek, który prowadzony jest na rzecz klienta przez dany dom maklerski, bank lub inną instytucję.
Klient sam decyduje o tym, jakie akcje lub papiery wartościowo kupić i sprzedać, by móc na tym dużo zarobić. Oczywiście, jak powszechnie wiadomo, inwestowanie wiąże się także z ryzykiem i dodatkowymi opłatami i prowizjami (np. za prowadzenie rachunku maklerskiego). Dlatego też, poniżej powstał ranking kont maklerskich, które wyróżniają się naprawdę atrakcyjnymi warunkami. Osoby początkujące, jak i stali inwestorzy powinni się z nim, jak najszybciej zapoznać.

Aktualny ranking kont maklerskich

Tak naprawdę, tylu ile inwestorów, tyle różnych opinii dotyczących poszczególnych kont maklerskich. Przeważnie jednak klientom zależy na tym samym. Większość szuka kont, które mają najniższe opłaty oraz, w których można liczyć na wsparcie profesjonalistów. Aktualnie na rynku można znaleźć sporo ciekawych ofert, które kuszą klientów niskimi opłatami za prowadzenie rachunku oraz niewielkimi prowizjami za zlecanie dyspozycji. Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę na giełdzie, powinny zapoznać się z ofertą Rachunku Inwestycyjnego Standard, które zajmuje pierwszą pozycję w naszym rankingu. To konto maklerskie polecane jest szczególnie osobom, które chcą zacząć inwestować na rynkach zagranicznych. Ponadto, w przypadku tego konta klient można liczyć na brak jakichkolwiek prowizji za handel akcjami i funduszami do wysokości 100 tysięcy euro. Ogromnym plusem jest to, że konto można założyć bez wychodzenia z domu, za pomocą strony internetowej. Do tego Rachunek Inwestycyjny Standard uruchomił ostatnio nowoczesną aplikację mobilną, więc klienci mogą na bieżąco kontrolować stan swojego konta. Na pozycji drugiej jest Konto Maklerskie Elastyczne ING, które cieszy się ogromnym zainwestowaniem wśród inwestorów. Dlaczego? W tym przypadku klienci założą rachunek online w bankowości internetowej ING. Oferta ta jest niezwykle dobra dla inwestorów, którzy planują średnie i długoterminowe inwestycje. Do tego dochodzą niskie prowizje od handlu funduszami, akcjami i obligacjami skarbowymi.

Jeżeli zależy nam na aktualnym rankingu, jest on dostepny pod adresem: https://e-kursy-walut.pl/ranking-kont-maklerskich/

Na kolejnej pozycji znajduje się Konto Inwestycyjne na Bossa.pl. Ten rachunek maklerski przypadnie do gustu inwestorom zainteresowanym inwestycjami długoterminowymi (także na rynkach zagranicznych). Do jego zalet można zaliczyć między innymi: dostęp do inwestycji zagranicznych, niskie prowizje przy transakcjach, jak i możliwość mobilnego śledzenia notowań (np. za pomocą smartfona). W tym przypadku jednak, klient musi dokonać pierwszej wpłaty minimalnej (która według wielu osób jest za wysoka). Na pozycji czwartej w naszym rankingu znajduje się konto maklerskie eMakler od mBanku. Osoby zainteresowanie otwarciem rachunku maklerskiego w tym banku, mogą od razu założyć je otwierając konto bankowe. Ogromną zaletą tego konta jest na pewno nowoczesny i czytelny dla laików system transakcyjny. Do minusów tego konta zaliczyć trzeba niestety wysokie opłaty za przelewy, jak i bardzo ograniczoną ofertę rynku terminowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *