Optymalny ubiór dla dziecka latem

Małe dziecko wcale nie musi być szczelnie opatulone. Nie należy przesadzać z ilością warstw ubrań, bo można wręcz przegrzać dziecko, co będzie dla niego bardzo niekorzystne. Powinno się postawić przede wszystkim na wygodę i dobierać strój w oparciu o potrzeby dziecka, temperaturę otoczenia.

Jak ubierać dzieci w lecie na spacer i w domu?

Każdy rodzic zastanawia się nad tym, jak prawidłowo ubrać swoje dziecko, aby zapewnić mu wygodę i komfort termiczny. Latem łatwo o przegrzanie dziecka, jeśli przesadzi się z ilością warstw ubrań. Podczas bardzo ciepłych dni i upałów wystarczy tak naprawdę body lub pampers. Zasada jest taka, że ubiór należy zawsze dostosować do aktualnych warunków pogodowych, temperatury powietrza. Najlepiej będzie kierować się uniwersalną zasadą, czyli zakładać dziecku tyle samo warstw ubrań, co sobie i jedną dodatkową. Nie musi być to nawet ubranie, bo nada się też przykrycie w postaci cienkiego kocyka lub pieluszki tetrowej/bambusowej. Dziecku mało ruchliwemu, które spędza większość czasu w wózku, będzie chłodniej niż chodzącemu i bardzo aktywnemu. Jeśli dziecko sporo się rusza, to zaleca się założyć mu jedną warstwę ubrania mniej niż osobie dorosłej. Ruch generuje energię, czyli ciepło, dlatego zbyt wiele warstw ubrań przyczyni do przegrzania dziecka. Dziecku przebywającemu w domu wystarczą lekkie, przewiewne ubrania, a w upalne dni nawet sama pieluszka. Najlepiej sprawdzą się body z krótkim rękawem lub na ramiączkach i pajacyki. W chłodniejsze dni warto założyć dziecku śpioszek czy kaftanik, przyda się też cienka bawełniana czapka i przykrycie lub sweter.

O czym warto pamiętać?

Wybierając letnie ubranka dla dzieci, należy mieć na uwadze to, aby były przewiewne, uszyte z naturalnych materiałów. Najlepiej sprawdza się bawełna i bambus, bo dzięki nim skóra może oddychać, zmniejsza też ryzyko przegrzania dziecka. Nie poleca się ubrań wykonanych ze sztucznych tkanin, gdyż nie zapewniają optymalnej wentylacji, nie chłoną wilgoci, przyczyniają się do nadmiernego pocenia. Jest to prosta droga do pojawiania się potówek i odparzeń. Kolejną kwestią będzie to, aby ubrania były dopasowane do ciała, ale nie mogą być ciasne. Zbyt obszerne także się nie sprawdzą. Latem idealne będą ubrania w jasnych kolorach, które odbijają promieniowanie słoneczne. Ponadto jasne ubrania zawierają mniej barwników mogących wywoływać reakcje alergiczne lub podrażniać skórę. W przypadku małych dzieci świetną opcją jest pozostawianie ich w niedopiętej pieluszce, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha i zapobiega to powstawaniu odparzeń. Pamiętać trzeba również o tym, że ruszającemu się dziecku jest cieplej, a podczas snu temperatura ciała automatycznie się obniża. Konieczne jest więc okrycie śpiącego dziecka lekkim kocykiem lub tetrową pieluszką. Każde dziecko ma też swoje osobiste preferencje, niektóre czują się bezpiecznie i komfortowo zawinięte w kokon, niezależnie od pory roku. Wystarczy owinąć je luźno cienkim materiałem.

KochanyUrwis

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.