Wanienki i akcesoria kąpielowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Najlepszym połączeniem relaksu i bezpieczeństwa dla maluszka będzie wanienka dla dziecka. Na co najlepiej zwrócić uwagę wybierając najbardziej odpowiednią dla naszej pociechy?

Codzienne kąpiele małego dziecka to nie tylko ważne czynności higieniczne, ale również czas zacieśniania więzi z maleństwem. Dla malucha to również czas zabawy. Do kąpania dziecka należy się odpowiednio przygotować. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu – zarówno maluszkowi, jak i jego opiekunom. Niezbędna będzie do tego odpowiednia wanienka dla dziecka oraz szereg praktycznych akcesoriów dodatkowych.

Jaka wanienka dla dziecka?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo wanienek dla dziecka. Największą popularnością cieszą się tradycyjne wanienki z tworzywa sztucznego. Są lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości i wygodne w codziennym użytkowaniu. Zajmują jednak dużo miejsca i wymagają ciągłego podtrzymywania malca, by jego główka nie ześlizgnęła się do wody. Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest silikonowa wanienka dla dziecka, którą można złożyć po kąpieli. Jeszcze inny typ wyposażenia kąpielowego to wanienka shnuggle – ma kształt głębokiego wiadra z dużym oparciem. Dziecko jest w niej unieruchomione w pozycji siedzącej, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że jego główka ześlizgnie się do wody.

Akcesoria kąpielowe

Jakie jeszcze wyposażenia przyda nam się podczas kąpieli malucha. Niezbędny będzie m.in. stojak do wanienki. Dzięki niemu możemy ustabilizować naczynie z wodą, co zapobiegnie przypadkowemu wywrócenia się wanienki. Kolejna zaleta stojaka, to możliwość ustawienia wanienki na wygodnej dla rodzica wysokości. Wanienka dla dziecka może też zostać wyposażona w różnego rodzaju wkładki – podpórki, poduszeczki, czy wiszące siatki. Tego rodzaju akcesoria pozwalają utrzymać ciało malca we właściwej pozycji podczas zabiegów higienicznych i zabezpieczają jego główkę przed przypadkowym zanurzeniem w wodzie. Dostępne są w wielu różnych odmianach. Jeszcze inne akcesoria do kąpieli to np. termometr do kontrolowania temperatury wody oraz zabawki kąpielowe. Niektórzy rodzice przed kąpielą korzystają również z grzejników elektrycznych, które pozwalają szybko podnieść temperaturę w łazience. Dzięki temu maluchowi nie będzie zimno po wyjęciu go z wanienki.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.