Meble z palet, czyli jak umeblować dom za grosze

Meble wykonane z palet ciszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest to oryginalny pomysł na umeblowanie nie tylko tarasu, lecz salonu czy sypialni, wystarczy tylko dobry pomysł i gotowe. Palety można dostać za grosze na skupach, a meble zrobione z nich będą trwałe i solidne.

Meble z palet dla mniej zamożnych

Mitem jest, że meble z palet przeznaczone są dla osób mniej zamożnych, których nie stać na kupno gotowych zestawów w salonach meblowych. Tutaj stan konta nie ma żadnego znaczenia. W internecie można znaleźć wiele wskazówek i poradników jak samodzielnie zrobić piękne stoliki kawowe na kółkach, jak wykonać stojak na wino i kieliszki czy jak wykonać stelaż do łóżka. Inspiracji jest wiele, wystarczą tylko chęci. Z zakupem palet nie będzie problemu. Na składach czy nawet w marketach budowlanych jest ich mnóstwo. Co ważne meble wykonane z palet są ekologiczne i wcale nie trzeba kupować nowych palet, bo idealnie sprawdzą się te z odzysku. To, że składowane były na nich materiały budowlane czy inne sprzęty nie przeszkadza w ich kolejnym użyciu. Trzeba je tylko odpowiednio przygotować, bo takie drewno nie jet szlifowane i często ma nieestetycznie nabite gwoździe. Recykling jest teraz w modzie, dlatego, jeśli ma się głowę pełną pomysłów i lubi się nietuzinkowe rozwiązania, stworzenie stylowych mebli z palet będzie świetną przygodą, która pozwoli też zaoszczędzić.

Meble z palet – zrób to samodzielne

Wbrew pozorom, zrobienie mebli z palet bądź euro-palet nie jest wcale takie trudne. Można skorzystać z poradników, które krok po kroku przeprowadzą przez każdy etap. Ważne jest, by najpierw stworzyć projekt i zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia do szlifowania drewna, papiery ścierne, wkrętarkę i maszynę do cięcia drewna. Wiele osób najpierw rozbiera paletę na części pierwsze, by idealnie wyczyścić drewno, jest to dobre rozwiązanie, ale czasochłonne. Przy realizowaniu projektu, warto mieć pomocnika, bo dwie ręce mogą być niewystarczające. Po przygotowaniu poszczególnych elementów trzeba przygotować drewno do malowania. Można użyć tutaj farb akrylowych wodorozcieńczalnych, które są bezpieczne dla zdrowia i co ważne nie mają zapachu, więc malowanie w domu wchodzi w grę. Tak przygotowane stoliki kawowe, kwietniki czy łóżka sypialniane można ustawić w dowolnym miejscu. Robiąc meble do ogrodu, nie trzeba szlifować drewna idealnie, warto jednak odpowiednio je zaimpregnować specjalną bejcą, dzięki której meble będą odporne na czynniki atmosferyczne, więc będą mogły bez przeszkód zimować na zewnątrz. Nie mając czasu ani pomysłu na tego typu wyposażenie zawsze można kupić je gotowe. W sieci nie brakuje artystów, którzy z palet potrafią robić cuda. Owszem cena mała nie będzie, jednak meble będą jedyne w swoim rodzaju.

Czytaj – Sklep z łóżkami. Jak wybrać swoje łóżko idealne?

Ile kosztują meble z palet?

Wszystko zależy od tego, czy palety kupowane są jako nowe, czy też uda się je dostać w sklepie, czy na składzie budowlanym. Kupno nowych może niestety wyczyścić portfel, bo za jedną standardową paletę wyczyszczoną przyjdzie zapłacić nawet czterdzieści złotych a czasem i więcej, więc będzie to mało opłacalne. Lepiej poszukać palet używanych i samodzielnie przygotować je pod meble. Do kosztów trzeba też doliczyć papiery ścierne, akcesoria do malowania i samą farbę jednak ich koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Suma summarum koszt mebli z palet będzie kilka razy mniejszy od tych oferowanych w salonach meblowych. O trwałość nie trzeba się martwić, stoliki kawowe czy szafki wykonane z takich materiałów na pewno będą solidne i posłużą kilka długich lat.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.