Gdyby ocean milczał – premiera książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej

Czasami jedno wydarzenie zmienia nasze życie na zawsze. Tak dzieje się w przypadku Nicol, która po tym jak jej siostra ginie w zamachu terrorystycznym musi zmienić wszystkie swoje plany i zaopiekować się jej córką Colett. Nicol porzuca ukochany Paryż oraz swoje marzenia i wraca do rodzinnej miejscowości Carnac leżącej nad brzegiem oceanu próbując odnaleźć szczęście w rzeczach, w których dotąd tego szczęścia znaleźć nie potrafiła.

Premiera książki już 24.10.2019 – http://www.psychoskok.pl/produkt/gdyby-ocean-milczal/

Gdyby ocean milczał to opowieść bólu po stracie i radości odnowienia, to opowieść o miłości i tęsknocie za aniołami, wreszcie to opowieść wierze w drugiego człowieka a co za tym idzie i lepszym jutrze. Życie Nicol wywraca się do góry nogami po tym jak jej siostra ginie w Paryżu podczas ataku terrorystycznego a ona musi zaopiekować się jej siedmioletnią córką i wrócić do rodzinnej miejscowości, z której od kiedy pamięta chciała się wyprowadzić. Sytuację dodatkowo utrudniają trudne relacje Nicol z matką, która ma żal do córki iż ta zapragnęła realizować swoje marzenia i porzuciła rodzinny interes w Carnac na rzecz Paryża. Do osamotnionej w Carnac Nicol całkiem niespodziewanie po rozstaniu z chłopakiem dołącza jej najbliższa przyjaciółka Ann. Obie kobiety szukają nowego sensu swojego życia, pomaga im w tym siedmioletnia Colett, która mimo olbrzymiej straty wciąż wierzy w anioły.

Kim jest Anna Wysocka-Kalkowska – autorka o sobie

Czasami zastanawiam się kim jestem …wydaje mi się, że mam duszę artystki, chociaż świat codziennie przypomina o tym, że jednak muszę stąpać twardo po ziemi, mimo to bardzo mocno wierzę w Boga i drugiego człowieka. Jest we mnie głębokie przekonanie, że codziennie otaczają nas anioły, które dodają nam sił. Gdybym miała wskazać miejsce na ziemi, które jest dla mnie stworzone bez chwili zawahania wskazałabym Kazimierz Dolny, to miejsce daje mi bliżej nieokreśloną siłę i powoduje, że czuję się sobą. Moje książki piszę w taki sposób by potencjalny czytelnik dostrzegł to co w moim przekonaniu jest w życiu najważniejsze czyli wiara, drugi człowiek, wybaczenie i dobro bo przecież nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. W stosunkach międzyludzkich nigdy nie tłumię emocji, mówię to co myślę, nawet jeśli spotyka się to z krytyką. Szczerość jest w moim przekonaniu jedną z najważniejszych wartości. Uczę moją córkę tego, że nie można być „antykimkolwiek” bo to oznaczało by pogardę dla drugiego człowieka. Dzisiejszy świat często mnie przytłacza, bo tyle w nim kłamstwa i pogardy, mimo to wiem, że wciąż żyją na nim ludzie, dla których warto się starać

Książka w ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/840-gdyby-ocean-milczal.html

Recenzje przedpremierowe książki:

???? Tylko magia słowa – recenzja przedpremierowa

Uważam, że jest to jedna z tych piękniejszych historii o życiu. O miłości. O śmierci. O tym, że trzeba doceniać to, co mamy. Nigdy nie wybrzydzać, nie być wybrednym. Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie na nas czas i pora… Dlatego też cieszę się niezmiernie, że miałam okazję przeczytać te historię przedpremierowo i że z czystym sumieniem  MOGĘ JĄ WAM POLECIĆ. Jestem pewna, że historia ta, zostanie w mojej głowie na dłużej niż chwilę. Dziękuję serdecznie raz jeszcze autorce oraz wydawnictwu. A WAM GORĄCO POLECAM!

???? MrsBookBook

Przepiękna historia, pełna emocji i tajemnic. Już od pierwszych stron czułam, że to cudowna książka. (…) Historia pokazuje również jak ważna w życiu każdego człowieka jest prawda. I nie chodzi o to, że kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw. Lecz o to ile cierpienia zadajemy innym poprzez kłamstwo a zwłaszcza sobie.

???? Renata Grześkowiak

Talent literacki Ani Kalkowskiej od pierwszej książki tylko wzrasta i zaskakuje wyobraźnią i stylem pisarskim, który wnosi Autorkę na coraz wyższy poziom. Treść powieści wzrusza, fabuła świetnie się rozwija i pomimo tego, że nie ma w tej książce „pędu”, opis życia bohaterów sprawia, że chce się do nich jechać, chce się pooddychać ich powietrzem, ich atmosferą.

???? Mirosława Dudko – Oaza recenzji

(…) to subtelnie opowiedziana historia dodająca skrzydeł i napawająca nadzieją, że nasi najbliżsi opiekują się nami także po śmierci. Są naszymi aniołami otulając nas swoimi skrzydłami, dając wskazówki i pokazując drogę, dzięki której możemy osiągnąć spokój. Ta mądra, pełna ciepła i wzruszających emocji opowieść skłania do zatrzymania się i zastanowienia nad ważnymi aspektami naszego życia.

Patronat nad książką objęli: portal dlaLejdis.pl, Oaza recenzji, Pink life by Agnieszka Bendkowska, Literacki świat Cyrysi, Tylko magia słowa, Infinifable, Bookendorfina

Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.