Na co zwrócić uwagę, inwestując w konstrukcję stalową?

Coraz więcej osób decyduje się na budowę obiektu o stalowej konstrukcji. Wybierają ją już nie tylko przemysłowcy, ale także rolnicy i handlowi inwestorzy. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał tej konstrukcji, trzeba o niej co nieco wiedzieć. Radzimy, na co zwrócić uwagę, planując inwestycję w stalową halę.

Przeznaczenie hali

Najważniejsze jest określenie celu użytkowania obiektu. Konstrukcje stalowe, mimo dużej uniwersalności, w wielu przypadkach muszą być dostosowane do swojego przeznaczenia. Przykładowo, fundamenty hal produkcyjnych i ich podłoże powinny być dobrane do ciężaru maszyn, które będą się po obiekcie poruszać, i do wagi składowanych materiałów.

Przeznaczenie hali motywuje też inne etapy związane z inwestycją, m.in. projekt oraz to, czy uzyskasz pozwolenie na budowę. Zupełnie inne regulacje dotyczą hal logistycznych i inne hal targowych.

Pozwolenie na budowę i inne formalności

Aby rozpocząć jakąkolwiek inwestycję, należy załatwić wszystkie niezbędne formalności. Najważniejszym dokumentem jest oczywiście pozwolenie na budowę, jednak nie uzyskasz go, jeśli wcześniej nie dopilnujesz innych rzeczy. Musisz więc zwróć uwagę na przepisy, zwłaszcza te związane z wymogami ochrony środowiska i obowiązującymi w danej branży. Niezbędne jest również przeprowadzenie szeroko rozumianych badań gruntu.

Pamiętaj też, że budowa może się znacznie przedłużyć, jeżeli nie dopilnujesz wszystkich formalności. Wtedy fakt, że konstrukcje stalowe powstają nawet w mniej niż miesiąc, nic nie zmieni.

Kompleksowość

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że inwestycja w konstrukcje stalowe składa się z bardzo wielu etapów i nie jest to jedynie budowa. Nieświadomość tych procesów prowadzi do kuriozalnych sytuacji, np. firma wykonawcza podważa słuszność projektu, ponieważ został on wykonany przez zewnętrznego specjalistę. Dość często zdarza się też, że prace wykończeniowe zlecane są innym wykonawcom niż tym, którzy przeprowadzili budowę. Wtedy również może dojść do nieporozumień, których skutkiem są zazwyczaj dodatkowe koszty.

Pamiętaj więc, aby nawiązać współpracę ze specjalistami, którzy świadczą kompleksowe usługi. Oznacza to, że opracowują nie tylko projekt i wznoszą konstrukcję, ale przeprowadzają także niezbędne prace wykończeniowe. Profesjonalna firma tego typu lepiej dostosuje obiekt do twoich potrzeb i w pełni wykorzysta jego możliwości. To też wybór, który zaoszczędzi ci dodatkowych wydatków w przyszłości m.in. przez mniejsze ryzyko awarii i poprawy tzw. niedoróbek.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *