Salon manicure – wszystko czego potrzebujesz do pracy

Wykonywanie pięknego i precyzyjnego manicure to praca wymagająca całkiem sporej liczby narzędzi i akcesoriów. W zależności od oferty, którą będziesz posiadać, w Twoim salonie kosmetycznym powinny pojawić się określone przedmioty. Salon manicure – wszystko czego potrzebujesz do pracy, to lista najpotrzebniejszych sprzętów w każdym salonie wykonującym manicure.

Biurko kosmetyczne do manicure

Pierwszym i najważniejszym elementem jest biurko do manicure. Nie powinno to być klasyczne biurko kosmetyczne, gdyż nie ma ono zazwyczaj pochłaniacza pyłu, który podczas piłowania paznokci będzie niezastąpioną pomocą. Biurka do manicure muszą być wykonane profesjonalnie i z użyciem odpowiednich materiałów. Jest to bowiem miejsce pracy, które musi być utrzymywane w należytej czystości. Bardzo dobrej jakości biurka do manicure znajdziesz na https://modnakaja.pl/pl/meble-kosmetyczne-oferta-48h_biurka-kosmetyczne. Dostępne są nawet modele z powłoką z hartowanego szkła, aby ułatwić proces czyszczenia i dezynfekcji blatu.

Lakiery i żele hybrydowe do paznokci oraz tipsy

Nie da się wykonywać manicure bez półproduktów, które będziesz nakładać na paznokcie. Dlatego niezbędne będą lakiery i żele hybrydowe do paznokci oraz tipsy. W zależności od tego, na jakie rodzaje usług się zdecydujesz, musisz zakupić ich odpowiednie rodzaje. Pamiętaj, że tipsy należy kupić w wielu różnych rozmiarach i kształtach, gdyż każda z nas ma inną płytkę. Formy do żelu pomogą Ci w odpowiednim nakładaniu żelu na paznokcie.

Poduszki pod dłoń i pędzelki

Poduszki pod dłoń i pędzelki pozwolą Ci na stabilne utrzymanie ręki klientki oraz precyzyjne nakładanie poszczególnych elementów. Klientki oczekują profesjonalizmu i dokładności. Dodatkowo operowanie na różnorodnych substancjach nie może się odbywać za pomocą bezpośredniej styczności ze skórą.

Kleje i płyny

Kleje i płyny to półprodukty, które pozwalają na zabezpieczenie, oczyszczenie i utwardzenie wykonywanego manicure. Bez nich trudno o trwały zabieg. Pomagają one również usunąć pozostałości fragmentów poprzedniego manicure, wygładzić płytkę i ją wysuszyć. Są to czynności niezbędne, bez których nie da się wykonać poprawnego manicure. Płyny antybakteryjne pomagają w zachowaniu czystości rąk kosmetyczki. Jest to istotne, ponieważ ma ona styczność z różnymi klientkami.

Frezarka kosmetyczna

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie kosmetyczne, które pozwala na perfekcyjną pracę przy wykonywaniu manicure. Dzięki frezom możesz dotrzeć w trudno dostępne miejsca i idealnie wykonać każdy element ozdobny. Frezerka usuwa skórki, odciski i nagniotki, skraca i kształtuje paznokieć.

Takie urządzenie pozwala ci oszczędzić bardzo dużo czasu. Ręcznie nie jesteś w stanie wykonać niektórych zabiegów, a inne nigdy nie będą tak precyzyjne. Bez tego urządzenia nie będziesz mogła przyjmować aż tylu klientów.

Cążki, nożyczki i pilniki

Cążki, nożyczki i pilniki to całkowita podstawa. Nie wolno o nich zapominać. Przydadzą się do zadanych paznokci bądź drobnych poprawek. Są to stosunkowo tanie akcesoria, których nigdy za dużo.

Lampy UV

Lampa UV jest niezbędna do wykonywanie manicure żelowego. Bez niej półprodukty nie zostaną odpowiednio utwardzone.

Aby odpowiednio wyposażyć salon manicure, niestety trzeba zadbać o całkiem sporą ilość sprzętów oraz akcesoriów. Tylko w takiej sytuacji salon będzie prosperował odpowiednio i przynosił dochody.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *