Kule do kąpieli – pielęgnacja i relaks

Pośród produktów kosmetycznych, które sprawdzają się podczas kąpieli, swoje miejsce znajdują musujące kule. Ich atutem jest przede wszystkim łatwe zastosowanie, a do tego przyjemne aromaty, które pozwalają odprężyć się i zrelaksować. Jak działają na ciało kule do kąpieli?

Przyjemne z pożytecznym

Musujące kule do kąpieli najczęściej bazują na sodzie oczyszczonej, która wpływa na neutralizację kwasów i regulację naturalnego pH skóry. Łatwość zastosowania polega na tym, że po wrzuceniu kuli do ciepłej wody, ta po chwili rozpuszcza się. Działa niczym delikatne jacuzzi, a musując wydziela przyjemne aromaty. Kąpiele z kulami stają się znacznie przyjemniejsze, a do tego można liczyć na właściwości odżywcze zawartych w nich składników.

Konkretny sposób działania na skórę zależny jest od tego, jaki substancje posiadają w swoim składzie kule do kąpieli. Można w nich często znaleźć naturalne olejki, które odpowiadają za nawilżenie skóry. Aromatyczne olejki przy okazji działają terapeutycznie, ponieważ wpływają na odprężanie się i relaksowanie. Zawartość szlachetnych olejów roślinnych, na przykład z awokado czy słodkich migdałów, wpływa na wygładzenie skóry i uporanie się z nadmierną szorstkością. Obecność soli morskiej pozwala dogłębnie oczyścić skórę, a ekstrakty roślinne, poza nawilżeniem czy odprężeniem, mogą również wpływać na łagodzenie podrażnień.

Jak wybierać kule do kąpieli?

Kule do kąpieli występują w rozmaitych kształtach, kolorach i zapachach. Wybór powinien być zatem dostosowany do indywidualnych wymagań, ale i rodzaju posiadanej skóry, ewentualnie występujących problemów. Warto zwracać uwagę na skład, najlepiej możliwie naturalny, pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych.

Estetycznie zapakowane kule do kąpieli, w folię i zawinięte kokardką, w ozdobne pudełko lub nawet cały zestaw składający się z różnych zapachów, to pomysł na upominek, nie tylko dla bliskiej osoby.

Kule do kąpieli stanowią ciekawą alternatywę dla zwykłych olejków, płynów czy peelingów, ponieważ łączą ich właściwości, a przy okazji dają szansę na uczynienie ze zwykłej kąpieli, odprężającego rytuału.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *