Jak odmłodzić się okularami – jaki model wybrać i wyglądać młodziej

Okulary stanowią ostatnio modny dodatek do stroju, nie tylko u osób, które mają wadę wzroku i są zmuszone do jej korygowania. Producenci wychodzą naprzeciw tym trendom i przygotowują różnorodne modele, zgodne z obowiązującymi modami. Tak więc okulary korekcyjne damskie spełniają już nie tylko funkcję leczniczą, ale również są świetnym akcesorium. Jednak czy wiedziałaś, że odpowiednio dopasowane oprawki mogą działać odmładzająco? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą ci dopasować odpowiednie oprawki, które odejmą ci kilka lat.

Jasne oprawki powodują, że twarz wygląda młodziej

Aby nadać twarzy eterycznego, lekkiego a tym samym młodzieńczego wyglądu, postaw na modne okulary korekcyjne w jasnych kolorach. Delikatne i cienkie oprawki robią furorę na pokazach mody, ale pasują także do codziennego ubioru. Ich magia tkwi w tym, że nie zasłaniają całek twarzy i nie rzucają się w oczy, jednak podkreślają głębię wzroku i skupiają na nim uwagę rozmówcy.

Nie od dziś wiadomo, że pastelowy różowy, beże, biały, a także srebro i złoto to kolory, które kojarzą się ze świeżością a tym samym młodzieńczym wyglądem. Wybierając damskie okulary korekcyjne, warto mieć na uwadze te skojarzenia. Wiele tego typu propozycji znajduje się na https://soczewki24.pl/23-okulary-korekcyjne-damskie, gdzie możesz dobrać odpowiednie oprawki najlepszych polskich i zagranicznych producentów.

Jak powszechnie wiadomo, wszelkie jasne kolory będą doskonale pasowały do jasnej cery oraz blond włosów. Nie oznacza to, że panie z ciemniejszymi lokami nie mogą ich nosić. W tej sytuacji najlepszym wyborem będą metaliczne kolory i odpowiedni kształt oprawek.

Kształt twarzy a okulary, czyli jak odjąć sobie kilka lat za pomocą okularów

Obecnie, jako dodatki królują okulary korekcyjne dla kobiet, które mają jeszcze jeden walor. Dzięki ich odważnym i zalotnym kształtom możesz osiągnąć efekt odmłodzenia twarzy. Kształty takie jak kocie oko – czyli zakrzywione ku górze, są zalotne i skupiają uwagę rozmówcy. Pozwalają one wyszczuplić i zaokrąglić twarz dodając jej młodzieżowego i zalotnego wyglądu. Oprawki te szczególnie pasują do twarzy o kształcie kwadratu, bardzo dobrze nadadzą się również kobietom z twarzą owalną.

Doskonale sprawdzą się również cienkie oprawki korekcyjne, które nie wyglądają wulgarnie, czy nachalnie. Cienkie druciki wyglądają eterycznie i lekko. Polecamy je dla Pań, których twarz jest owalna, prostokąta czy przypomina serce.

Hitem są tzw. „kujonki”. To okulary zaprojektowane tak, by swoim kształtem przypominać te noszone przez najpilniejszych, niezbyt lubianych uczniów. Nie daj się jednak zwieść – taki krój potrafi nie tylko odmłodzić twarz, ale też nadać jej niepowtarzalnie dziewczęcego powabu.

Staraj się wybierać oprawki korekcyjne jednokolorowe, maksymalnie dwukolorowe w stonowanych kolorach, aby nie przytłoczyć twarzy, lecz nadać jej świeżości i lekkości. Oprawki w mocnych kolorach, mogą niepotrzebnie skupiać uwagę na twojej twarzy w okolicach oczu, gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki. Nie zapominaj o doborze oprawek do kształtu twarzy. Okulary korekcyjne dla kobiet mają obecnie wiele różnych form, w których nie każda twarz będzie wyglądała korzystnie. Jeśli nie będą one współgrały z twoimi kształtami, nie spowodują, że będziesz wyglądała młodziej. Aktualne trendy wychodzą ci naprzeciw i modne okulary korekcyjne pomogą ci w osiągnięciu zamierzonego celu.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.