Gdy potrzebny jest podest ruchomy

Podesty ruchome posiadają bardzo wiele zastosowań i w wielu miejscach pracy są wręcz konieczne do tego, aby można było zrobić cokolwiek. Są nieodzowne przy wszelkich pracach wysokościowych i budowlanych, pomagają montować konstrukcje hal i dachów, umożliwiają różnego rodzaju remonty oraz prace elektroinstalacyjne. Przydadzą się przy montażu wentylacji i klimatyzacji oraz przy montażu systemów zabezpieczeń. Z drobniejszych prac na pewno pozwolą na uszczelnianie budynków, montaż oświetlenia czy też ułatwią odśnieżanie.

Często spotkamy je w zakładach przemysłowych, produkcyjnych i na halach magazynowych. Podest ruchomy jest swego rodzaju urządzeniem dźwigowym, które umożliwia podnoszenie osób oraz przedmiotów nawet na spore wysokości. Natomiast podest ruchomy to taki, który jest mobilny, gdyż można go transportować z miejsca na miejsce lub też ze względu na swoją budowę posiada własny napęd jazdy. Czasem ta mobilność jest kluczowym aspektem takiego podnośnika.

Podest ruchomy czyli jaki?

Zazwyczaj podest ruchomy składa się ze specjalnej platformy, elementów sterowniczych, wysięgnika oraz podwozia. A skoro jest to podest ruchomy – musi się poruszać, a może to robić na dwa sposoby. Pierwszą opcją jest to, aby był on podestem przewoźnym, czyli umieszczonym na podwoziu przystosowanym do holowania na przyczepach. Alternatywnym i wygodniejszym rozwiązaniem są podesty samojezdne. Są one zamontowane na podwoziu z własnym napędem jazdy, którym można dowolnie sterować.

Jaką maszynę jezdną wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Podesty różnią się między sobą nie tylko mobilnością (stacjonarne oraz ruchome), ale i parametrami. Mogą posiadać różny udźwig, a także różne wysokości robocze. Dlatego też do konkretnych zadań trzeba dopasować odpowiednią maszynę, które parametry pozwolą nam na realizację zadania. Podesty wielonożycowe mogą posiadać regulowaną wysokość ramienia, a koszowe posiadają specjalny kosz, w którym może być dźwigany człowiek. Warto mieć też na uwadze fakt, że do obsługi podestów ruchomych trzeba posiadać specjalne uprawnienia.

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.