Zobacz, jak odtruć organizm po alkoholu

Każdemu z nas zdarzało się przesadzić z alkoholem. Wiemy więc jak nieprzyjemne potrafią być kolejne dni, kiedy organizm odczuwa skutki picia czystej wódki. Bóle głowy, mięśni i stawów, brak koncentracji, ogólne osłabienie, problemy żołądkowe – to tylko niektóre następstwa picia alkoholu w nadmiernych ilościach. Na szczęście jest kilka prostych zasad, które pomagają odtruć organizm po czystej wódce i powrócić do swojej optymalnej kondycji.

 

Odpowiednie nawodnienie w trakcie i po spożyciu alkoholu

Będąc w sklepie z alkoholami zwróć swoją uwagę nie tylko na półki z czystą wódką, lecz pomyśl o kolejnym dniu. Zakup wody mineralnej lub izotonicznej będzie dobrym pomysłem. Organizm aby oczyścić krwiobieg z alkoholu potrzebuje wody. Do metabolizmu alkoholu etylowego potrzeba sporych ilości wody, jeśli nie dostarczamy jej w trakcie picia wódki, automatycznie zostaną one pobrane z rezerw. Efekt? Odwodnienie i zmniejszona koncentracja.

Zwróć uwagę, żeby była to czysta woda mineralna lub izotoniczna. Nie kombinuj z napojami energetycznymi i kofeinowymi, bo będzie to miało odwrotny do zamierzonego skutek. Woda wysoko zmineralizowana szybko uzupełni braki magnezu i potasu, które odczujesz w skurczach mięśni i braku koncentracji. Podczas picia czystej wódki minerały te, a także sód, szybko wydalane są wraz z potem i moczem.

 

Cytrusy na dzień po spożyciu alkoholu

Dobrze jest mieć w domu cytrynę, gdy głowa boli od wczorajszej, zakrapianej czystą wódką imprezy. Dlaczego? Sok z cytryny zawiera duże ilości witaminy C, mikroelementów i hormonów fitoestrogenowych. Wzmocnimy w ten sposób organizm i odżywimy go w niezbędne witaminy. Alkohol na weselu, imprezie służbowej czy innej okazji spożywany jest często w nadmiarze, a łączy się go z zabawą i tańcem, czyli wysiłkiem fizycznym. Ruch poprawia metabolizm alkoholu i jest bardzo pomocny, ale dodatkowo sprawia, że nasz organizm wyjaławia się z dodatkowej ilości witalnych mikroskładników. Witaminy i minerały zawarte w soku z cytryny świetnie pomagają w tym aspekcie.

Na problemy z żołądkiem po alkoholu – zielona herbata

Wrażliwy układ pokarmowy jest zmorą wielu ludzi na kacu. Boleści, wymioty, nadmierna produkcja żółci, brak apetytu – to przykre dolegliwości po alkoholu, które ciężko wyeliminować. Najlepszym sposobem na odtrucie na kacu jest totalne odstawienie pokarmów (szczególnie białek i tłuszczów) i leczenie się zieloną herbatą. Taka kuracja po alkoholu powinna trwać nie krócej niż 24 godziny. Wówczas nasz układ, wspomagany wyciągiem z zielonej herbaty ustabilizuje się samoistnie.

Oczyszczające właściwości zielonej herbaty są znane i cenione na całym świecie, szczególnie w dalekich Chinach, gdzie dla zachowania dobrej kondycji zdrowotnej pija się ją trzy razy dziennie. Jest ona bogatym źródłem polifenoli, które usuwają wolne rodniki. Dla osób, które męczą się ze skutkami picia alkoholu, zielona herbata będzie jedną z najskuteczniejszych odtrutek.

Źródło: alkohol-online.pl/

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *