DomInneOgrodnictwoRolnictwoŚwiat technologiiWiadomości budowlaneWypoczynek

Budowa wymarzonej altany w profesjonalny sposób. Jak to zrobić?

Masz wolną przestrzeń wokół domu? Zastanawiasz się jak ją kreatywnie urządzić? A może chciałbyś postawić obok swojego lokalu gastronomicznego niezwykłą konstrukcję dla gości? Gwarantujemy, że altana to idealne rozwiązanie, nadające niepowtarzalnego charakteru tym miejscom!

Altany zagościły na dobre nie tylko w prywatnych ogrodach, ale stały się również wizytówką niejednego domu weselnego czy restauracji. W zależności od tego, do jakich celów ją przeznaczymy, będziemy potrzebowali odpowiedniego metrażu, wyposażenia i dodatków w postaci światełek, lampionów czy kwiatów. Jesteśmy pewni, że altana w ogrodzie skradnie nie tylko Twoje serce, ale i wszystkich Twoich gości. Jednak aby móc cieszyć się z takiej konstrukcji, trzeba ją najpierw stworzyć. Przeczytaj nasz artykuł – “Budowa wymarzonej altany w profesjonalny sposób. Jak to zrobić?” i dowiedz się na co zwrócić uwagę.

 

Murowana, metalowa czy drewniana?

Niezależnie czy jesteś właścicielem restauracji czy posiadasz własny ogród i chcesz mieć altanę powinieneś sprawdzić aktualne przepisy prawne dotyczące jej budowy. Znajdziesz w nich wszelkie wymiary jakie powinna mieć taka konstrukcja oraz informacje dotyczące zachowania odległości od działki i ogrodzenia sąsiada. Mając taką wiedzę spokojnie można zacząć planować wygląd altanki. Do wyboru mamy wykonanie altany drewnianej, murowanej lub metalowej. Te murowane odchodzą już do lamusa,a to ze względu na ich pracochłonność oraz wysoką cenę materiałów. Często pojawiają się altany metalowe, które wyglądają nowocześnie i zarazem elegancko a ich trwałość nie ma sobie równych. Jeśli dobrze zabezpieczymy je preparatami na korozję będą służyć przez długie lata. Warto pamiętać, że ich konstrukcja nie ochroni nas wystarczająco dobrze przed silnym wiatrem lub deszczem.

Dużą popularnością cieszą się altany drewniane. Najczęściej do ich budowy wykorzystuje się sosnę lub świerk aczkolwiek znacznie trwalsze, ale też i droższe są deski z modrzewia, jodły i dębu. Coraz modniejsze również stają się altany z bali. W przypadku drewnianych konstrukcji trzeba tylko pamiętać o ich zaimpregnowaniu, co zabezpieczy je przed pleśnią, grzybami,silnym słońcem, wiatrem i mrozem. A zatem murowana, metalowa czy drewniana? Wybór pozostawiamy Tobie.

Kupić czy zrobić?

Masz już plan w głowie, ale nadal zastanawiasz się czy kupić czy zrobić samodzielnie od podstaw altanę? Opcja – kupić i zamontować jest najprostsza i najszybsza. Jeśli natomiast planujesz dużą altanę przy restauracji najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie specjalistów. Jej konstrukcja będzie się składać z wielu, ciężkich elementów, z którymi poradzić może sobie tylko ekipa budowlana mająca dźwig. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz swój czas i masz pewność, że altana będzie profesjonalnie wykonana.

Altana jest ponadczasowym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni w ogrodzie. Dobrze wykonana będzie zachwycać przez długie lata, zapewniając jednocześnie miejsce na odpoczynek w czasie letnich wieczorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *