Kiedy należy skorzystać z porady psychologa?

Pomoc psychologa jest nieoceniona na różnych etapach życia. Kiedy warto skorzystać ze wsparcia tego eksperta?

Każdemu z nas mogą przydarzyć się gorsze dni. Gdy jednak trwają one już od dłuższego czasu albo często nawracają, warto pomyśleć o udaniu się do psychologa. Jakie dokładnie sygnały powinny nakłonić nas do umówienia się na wizytę?

1. Poczucie beznadziejności życia

Uważasz, że życie nie ma dla ciebie znaczenia i nie oczekujesz niczego dobrego od przyszłości? Czujesz ogarniającą cię beznadzieję? To właśnie wtedy warto udać się do psychologa, który będzie mógł pomóc w odkryciu przyczyny takiego problemu i będzie mógł mu zaradzić.

2. Niezdolność do wykonywania codziennych obowiązków ze względu na stan emocjonalny

Niekiedy zdarza się, że nie możemy skupić się na swoich codziennych czynnościach, na przykład na pracy, na jedzeniu, na sprzątaniu oraz innych obowiązkach ze względu na swój stan psychiczny. Może to wynikać z nagłej życiowej zmiany, na przykład straty bliskiej osoby, przeprowadzki, nowej pracy. Gdy problemy utrzymują się przez dłuższy czas, także warto udać się do specjalisty.

3. Nadmierny smutek, płaczliwość

Pogorszone samopoczucie może być objawem depresji, która dotyka obecnie coraz więcej osób. Gdy czujesz się gorzej, często płaczesz, nie masz energii, zamykasz się na innych, nie chcesz wychodzić z domu, w takim przypadku także warto skonsultować się ze specjalistą, który będzie mógł zalecić właściwe leczenie.

4. Częste zmiany nastroju

Jednego dnia czujesz się w euforii, a drugiego masz znacznie gorsze samopoczucie? W takim przypadku również warto skonsultować się z psychologiem. Częste zmiany nastroju mogą świadczyć o zaburzeniach wymagających fachowego leczenia.

5. Odczuwasz lęki

Lęki mogą dotyczyć wielu różnych obszarów życia – gdy stają się zbyt mocne, mogą znacząco obniżyć jego jakość. Dzięki pracy z psychologiem można jednak je przezwyciężyć.

Gdy dotykają cię również te problemy, warto skonsultować się z psychologiem. Teraz można zrobić to także on-line za pośrednictwem serwisu Konsultexpert. Serwis internetowy Konsultexpert pozwala na korzystanie z anonimowych porad psychologicznych w formie czatu i rozmów wideo – wystarczy tylko dostęp do internetu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *