A może nieco dłużej w Zatorze?

Planując wakacyjny wyjazd albo weekendowy wypad, warto wziąć pod uwagę Zator, w którym znajduje się największy w Polsce Park Rozrywki Energyland. Jest to nie tylko doskonałe miejsce rozrywki dla dzieci, ale też dla młodzieży i dorosłych.

Energyland w Zatorze

Zator to miasto położone między Krakowem a Katowicami, niedaleko Wadowic i Oświęcimia. Znajdują się tutaj dwa wielkie parki rozrywki, a trzeci się buduje. Największy z nich jest Park Energyland, który powstał w 2014 roku, a więc jest to miejsce nowoczesne, spełniające najwyższe standardy, zarówno pod względem ilości atrakcji, jak i poziomu obsługi i komfortu gości.

Jest to duży kompleks, zajmujący 26 ha. Na gości czeka aż 70 atrakcji, w tym Roller Coastery, te ekstremalnie szybkie i wysokie, a także powolniejsze i delikatniejsze dla rodzin z dziećmi. Są też atrakcje wodne, m.in. Anaconda – największy w Europie Środkowo-Wschodniej tor wodny z potężnymi łodziami.

 

Atrakcje w Parku podzielone są na 4 tematyczne strefy:

1. Bajkolandia – gdzie dzieci przenoszą się w świat kreskówek i spotykają się z postaciami z bajek. Są tu karuzele, mini Coastery, autka – wszystko idealne dla małego dziecka.
2. Strefa familijna – to atrakcje przeznaczone dla całej rodziny – Roller Coastery, wodne spływy, kolejka widokowa itp.
3. Strefa ekstremalna – to strefa dla odważnych. Są tu najszybsze i największe Roller Coastery, wahadła Azec Swing i 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi nawet do 100 km/h.
4. Water Park – to tropikalna wyspa z atrakcjami, zakątkami i wodnymi zabawami.

Ponadto Energyland oferuje 20 gier i zabaw interaktywnych, 2 teatry, 2 amfiteatry, nowoczesne kino 7D oraz kilka sklepów z gadżetami i pamiątkami.

Nieco dłużej w Zatorze

Wybierając się do Zatoru, warto zostać tu chwilę dłużej, bowiem trudno wszystkich atrakcji doświadczyć w ciągu jednego dnia. Poza parkami rozrywki Zator posiada też bogate zaplecze w postaci bazy noclegowej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internatowej „zator hotel”, by znaleźć dobry nocleg w przyzwoitej cenie.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *