Renowacja dachów – malowanie

Odzyskanie niegdysiejszego blasku pokrycia dachowego możliwe jest poprzez zastosowanie różnorodnych technik. Wśród tych najpopularniejszych jednak i najczęściej stosowanych, dominuje z pewnością malowanie. O czym warto jednak pamiętać, przystępując do tychże prac? Słów parę o właściwym przygotowaniu do malowania dachu prezentujemy poniżej.

Zadania do wykonania

Wybór odpowiedniej farby do malowania dachu, znalezienie ekipy profesjonalistów, którzy poradzą sobie z wyzwaniem wysokościowym oraz odpowiednio dobiorą warunki pogodowe do prowadzonych prac, to absolutna podstawa działań związanych z udaną renowacją dachów.
Farba idealna na dach to taka, która dedykowana jest materiałowi z którego wykonane jest pokrycie dachowe – dla blach narażonych na korozję będzie to chociażby specjalistyczna farba określana mianem gruntoemalii. Doskonałej jakości farba będzie więc nie tylko antykorozyjna, ale i taka, która zachowuje pełną trwałość koloru oraz pozostaje maksymalnie odporna na działanie zmiennych warunków klimatycznych. Ważne pozostaje też to, by była elastyczna i nie rozszerzała się zbyt mocno latem ani nie kurczyła podczas ujemnych temperatur zimą.

Nieocenione przygotowania

Aby renowacja dachów mogła odnieść pożądany przez nas skutek – warto zadbać o to, by dobrze przygotować dach przed malowaniem. Należy zadbać więc o to, by jego powierzchnia była czysta, odtłuszczona i gładka. Aby można było takie warunki zapewnić, należy najpierw dokładnie umyć dach (najlepiej pod strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem), pozwolić mu wyschnąć, a następnie oczyścić wszystkie miejsca, gdzie zaczęła pojawiać się choćby delikatna korozja. W efekcie końcowym dobrze przygotowany do malowania dach powinien odznaczać się suchą i gładką powierzchnią.

A przed malowaniem…

Przed rozpoczęciem malowania dachu warto zadbać o jego właściwe zagruntowanie. Do tego celu zaleca się wykorzystanie preparatu gruntującego – najlepiej sprawdzi się ten sygnowany marką producenta wybranej przez nas farby. Dodatkowo na rynku znaleźć można i preparaty 2 w 1 – farby z właściwościami gruntującymi. Wybór leży już w gestii inwestora. I… malowanie dachu rozpocząć czas!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *