DomPokaz slajdówPolecamyPolecane wiadomościŚwiat technologiiZakupy

Zalety mebli metalowych

Meble metalowe cieszą się coraz większą popularnością. W wielu przypadkach przewyższają tradycyjne meble wykonane z drewna. Przede wszystkim charakteryzują się dużą trwałością i doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Są odporne na korozje, na wszelkie uszkodzenia, na wilgoć, na wysokie temperatury.

W przeciwieństwie do mebli wykonanych z drewna meble metalowe nie wymagają specjalnych środków do impregnacji oraz specjalnych wosków. Nie ma też obawy, że meble metalowe zostaną uszkodzone przez grzyby lub korniki. Poza tym są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy przetrzeć je ściereczką zwilżoną wodą z mydłem, by usunąć z powierzchni mebli kurz i wszelkie inne zanieczyszczenia. To meble niezwykle funkcjonalne, trwałe i solidne.

Dużą zaletą mebli metalowych jest możliwość wykonania ich na wymiar. Odpowiednio wykonane i zaprojektowane meble zmieszczą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Metalowe szafy i szafki można zabezpieczyć przed kradzieżami zamykając je na kłódki lub specjalne zamki.

Zastosowanie mebli metalowych

Meble metalowe do doskonałe wyposażenie biur, sklepów, magazynów, archiwów, instytucji publicznych takich, jak laboratoria, szpitale, gabinety lekarskie. Nadają się idealnie do przechowywania przedmiotów o dużych ciężarach, dlatego regały metalowe świetnie sprawdzają się jako regały do garażu oraz jako wyposażenie piwnic i warsztatów samochodowych.

Znajdują zastosowanie też w większych zakładach pracy, w szkołach, w klubach fitness, na siłowniach, na basenach jako wyposażenie szatni. Każdy pracownik, uczeń lub klient dysonuje własnym kluczem do metalowej szafki, w której znajduje się półka, wieszak oraz przestrzeń do przechowywania rzeczy osobistych.

Poznaj – Szafki gastronomiczne ze stali nierdzewnej – niezawodność i trwałość w nowoczesnym zapleczu kuchennym

Meble metalowe są często wykorzystywane do użytku prywatnego. To meble bardzo pojemne, bez problemu można umieścić w nich różne przedmioty. Regały i szafki metalowe świetnie nadają się do przechowywania książek, płyt CD, pozwalają utrzymać porządek wśród przechowywanych przedmiotów, poza tym nadają pomieszczeniom nowoczesny wygląd. Dużą zaletą mebli metalowych jest ich niska cena. Za meble drewniane musimy zapłacić nieco więcej.

Regały metalowe można stawiać w dowolne ciągi, rozbudowywać na dowolną wysokość i szerokość, powiększać o dowolną liczbę półek. Jeśli więc potrzebujemy wytrzymałych, solidnie wykonanych, odpornych na uszkodzenia mebli warsztatowych lub uniwersalnych mebli biurowych, meble wykonane z metalu spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *