Najlepsze książki na urlop – co czytać?

Zasłużony czas odpoczynku od pracy powinien zapewnić nam relaks i pozytywne wrażenia. Książki na urlop to doskonały pomysł na udany wypoczynek. Bez względu na pogodę emocji i przygód na pewno nie zabraknie.

Codzienne, powtarzalne obowiązki sprawiają, że każdy dzień zdaje się łudząco podobny do wszystkich innych. Za oknem przez cały rok zachodzą znane nam zmiany, a my wciąż wykonujemy podobne zadania. Praca to ważny obszar naszego życia. Wszyscy potrzebujemy jednak odpoczynku. By odzyskać siły i chęci do działania niezbędny jest zastrzyk pozytywnej energii.

Wyczekany urlop powinien pozwolić nam zapomnieć o obowiązkach i problemach. Te kilka chwil warto przeznaczyć na relaks. Książki na urlop to najlepszy pomysł na aktywny wypoczynek. Nie ma znaczenia gdzie i jak będziemy wypoczywać. Właściwie dobrana lektura zaoferuje wszystko, czego nam potrzeba. Nasze indywidualne, czytelnicze upodobania nie mają większego znaczenia. Wielość książek to gwarancja, że każdy odnajdzie pozycję dla siebie.

Czytanie to prozdrowotna dla ciała i duszy forma spędzania czasu wolnego. Możemy poszerzać swe horyzonty, zdobywać nowe informacje, pogłębiać wiedzę lub pozwolić oczarować się fikcji. Emocje, jakich brakuje nam na co dzień, na pewno staną się osiągalne.

Poznajmy więc najlepsze książki na urlop

http://autorzy365.pl/co-czytac-w-wakacje-idealne-ksiazki-na-lato_a5358

Powieść przygodowa zapewni nam masę atrakcji

Ten gatunek gwarantuje niecodzienne i niezapomniane przygody. „Pułapka” to książka dla poszukiwaczy wrażeń. Wraz z bohaterami wyruszymy na poszukiwania „szczeliny jeleniogórskiej”. Mawia się, że w tym schowku z czasów II wojny światowej, Niemcy ukryli niewyobrażalny skarb. Brylanty, złoto, dzieła sztuki czekają na śmiałków. Bracia Czarnowscy od dawna tropią podobne miejsca. Właśnie dlatego wyruszą na poszukiwania wraz z żonami. Fakt, że „szczelina” może znajdować się w Górach Izerskich, poznają jednak nie tylko oni. Obywatel RFN, Justus Schwarz wraz z polskim wspólnikiem dołączy do ekspedycji. Na ryzykowną wyprawę zdecyduje się także Jacek Sulima, dziennikarz tropiący tajemnie z czasów II wojny światowej. Bogactwa kuszą, ale nikt z nich nie spodziewa się, co ich czeka. Ekstremalne warunki pogodowe to błahostka wobec konieczności spotkania mieszkańców Gór Izerskich. W powieści wspomniana zostaje także czupakabra.

Dobry kryminał to propozycja dla czytelników, którzy poszukują książki z dreszczykiem

Fabuła zorganizowana wokół zbrodni sprawi, że trudno będzie nam oderwać się od lektury. „Morderstwo w pensjonacie” to klasyczny kryminał okraszony humorem. Bojąc się, będziemy naprawdę świetnie się bawić. Zagwarantują nam to charakterystyczni bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji, odkrywane tajemnice i zwłoki… Niejaki Oscar Miler zapragnie świętować swą wygraną na loterii właśnie w tytułowym pensjonacie. Przyjemna okolica, bliżsi i dalsi znajomi to wymarzone warunki do wspólnej zabawy. Niestety po burzliwej nocy Oscar nie będzie już żył. Motyw w zasadzie mógł mieć każdy, stąd lista podejrzanych jest naprawdę długa. Nic nie jest oczywiste. Dodatkowo nie wiedzieć czemu właśnie teraz przybywa do pensjonatu tajemniczy Feliks. Inspektor Biegun spróbuje rozwikłać sprawę. Łatwo nie będzie, bo za moment dojdzie do kolejnej zbrodni.

Świetny thriller psychologiczny gwarantuje niezapomniane wrażenia

Poznawanie motywów i okoliczności zbrodni, a także portretów psychologicznych bohaterów to intrygujące wyzwanie. „Amfetamina” to thriller z zaskakującym zakończeniem. Główna bohaterka Iza jest piękną diwą operową. Jak dotąd świadomie rezygnowała z zakładania rodziny na rzecz kariery. Czas jest jednak nieubłagany, więc pora na zmiany. Iza zrozumie, że nadszedł moment na stabilizację. Niestety, aktualny kochanek, już odnajduje spełnienie w ramionach innej śpiewaczki. To właśnie ona chce zastąpić Izę w łóżku i na scenie, dlatego nakłoni go, by zatruł Izę amfetaminą. W efekcie Iza straci głos. W halucynacjach, jako Małgorzata, ujrzy diabła z opery „Faust”. Czy to jedynie majaki? Bardzo możliwe, że siła złego chce zaoferować jej kuszącą propozycję. Odzyskanie głosu w zamian za wyzbycie się hamulców moralnych.

Gorący romans na pewno umili nam każdą chwilę

Płomiennych emocji nie zabraknie, a miłe wspomnienia pozostaną na długo. „Tajemniczy zapach szczęścia” to świetna powieść erotyczna. Główna bohaterka, Aldona nareszcie zapragnie zawalczyć o swe szczęście. Dorośli synowie od dawna prowadzą własne życie w Stanach Zjednoczonych, więc może przyznać, że jej małżeństwo to fikcja. Toksyczna relacja wyniszcza ją od lat. Romanse partnera są nie do zniesienia. Decyzja o rozwodzie zdaje się więc najlepszą z możliwych. Rozpoczęcie nowego życia nie będzie jednak łatwe. Odświeżone znajomości są obiecujące, szczególnie, że brat jednej z przyjaciółek jest naprawdę przystojny. Płomienny romans doda jej sił. Teraz pora uwierzyć, że przed Aldoną już tylko lepsze dni.

Dobra komedia obyczajowo-sensacyjna nie pozwoli nam się nudzić

Fabuła osadzona w znanych nam realiach to atut doceniamy przez wielu. „Na głowie stanęło” to świetna książka na nudę i chandrę. Lektura przekona nas, że wiele wyzwań warto podjąć. Obawy trzeba przezwyciężyć, bo może okazać się, że czekają nas pozytywne zmiany. Zrozumie to Ryszard. Główny bohater, który wiódł całkiem zwyczajny żywot. Praca „wklepywacza” danych to nuda. Na zamieszkiwanym przez niego jednym z wielu osiedli wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce, także za wiele się nie dzieje. Przyzwyczajenia sprawiają, że Ryszard, jak wiele podobnych mu osób, nie próbuje niczego zmieniać. Wszystko zmieni jednak wandal grasujący na osiedlu. Mieszkańcy jednogłośnie stwierdzą, że trzeba go powstrzymać. Pora więc zacząć działać.

Lekka, humorystyczna powieść obyczajowa to propozycja dla każdego

Fakt, że w nasze ręce trafi historia prawdziwa, dodatkowo zachęci nas do lektury. Spotkamy ciekawych ludzi i poznamy ich perypetie. „Mój mąż drwal” to książka pełna humoru. Przyjdzie nam obserwować życie rodziny drwala. Na pewno różni się ono od egzystencji, którą znamy. „Ludzie lasu” nie zważają na aktualne trendy. Życie toczy się wokół drwala. To specyficzna i wyjątkowa codzienność. Wszystko zda się „inne”, ale na pewno nie gorsze. Żona drwala potrafi być niebywale kreatywna. Dziecko wychowujące się w tym świecie może mieć niezwykłe dzieciństwo. Warto poznać te realia. Na wskroś prawdziwe, bo przedstawiona przez przedstawicieli tej grupy.

Najlepsze reportaże na urlop to doskonały pomysł

Dzięki nim wybędziemy nawet w najniebezpieczniejsze miejsca na świecie i poznamy losy żyjących tam ludzi. „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu” to książka, po którą powinien sięgnąć każdy. Poznają inną kulturę, może bardziej docenimy własną. W Islamskiej Republice Iranu obowiązuje system patriarchalny. W tym państwie prym wiodą mężczyźni, a kobiety traktowane są jako obywatele drugiej kategorii. Żoną starszego dużo mężczyzny może zostać kilkunastoletnia dziewczynka. Nie będzie mogła ona opuszczać domu bez pozwolenia, czy bez zapytania spotykać nawet z najbliższymi. Nie uzyska też bez problemu rozwodu, który w dowolny momencie będzie przysługiwać jej partnerowi. Monogamia to wytyczna także tylko dla pań, mąż może wziąć nawet kilka żon. Gwałty, rękoczyny i przemoc fizyczna to codzienność. Pomoc nie nadejdzie jednak nigdy, skoro według Islamu, wina zawsze leży po stronie kobiety. Właśnie o tym dramacie opowiedziały Iranki.

Urlop chcąc nie chcąc kojarzy się z podróżami

Nie wszystkim będzie dane wybyć poza miejsce zamieszkania, co nie oznacza, że nie poznamy nowych terenów. Przewodnik „Jerozolima Miasto Boga” zabierze nas w wyjątkową podróż. To pozycja niezwykła, bo zawiera w sobie elementy reportażu, wywiadu i dokumentu. Znakomite zdjęcia oddają urok Jerozolimy. Miejsca, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Różnice dostrzegalne są na każdym kroku, ale to one czynią to miejsce wyjątkowym. Ta książka obala stereotypy, porusza kontrowersyjne tematy. Dowodzi, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu. Dla wielu osób atutem pozycji okaże się możliwość odnalezienia odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. Dowiemy się między innymi dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności. Dlaczego religijne Żydówki golą głowy? Po czym rozpoznamy żonatego Żyda?

Lekkie opowiadania także warto zabrać na urlop

Krótkie historie pozwolą nam dobrze się bawić w dowolnym momencie. Gdy zaś skończymy czytanie jednej z opowiastek, po chwili możemy rozpocząć lekturę kolejnej. „Czarny kot w walizce” to, aż trzydzieści cztery krótkie opowiadania. Lekki styl i dowcipny to atut pozycji. Powinniśmy wiedzieć, że opisane zdarzenia wydarzyły się naprawdę. Wszystkie te wojaże po Polsce i świecie łączy jedno. Pech, który potrafi zabawnie skomplikować losy. Akcja toczy się w Polsce, Chinach, Indiach, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Gruzji, Egipcie, Chorwacji, Rosji, na Litwie, w Bułgarii i we Włoszech. Przed nami niezwykłe podróże, nieprzewidywalne zwroty akcji i wyśmienita zabawa.

Pomysł na urlop to podróż do świata fantastyki

Spodziewać możemy się dosłownie wszystkiego. Zaskoczy nas nieznana przestrzeń i bytujące w niej postacie. Warto jednak je poznać. „Podróż na Operiona” to fantastyka z dreszczykiem dla młodszych i starszych czytelników. Fabuła pełna jest sensacji i afer. Naszą uwagę przykują również zakulisowe tajemnice o kryminalnym, a nawet erotycznym zabarwieniu. Świat teatru operowego pełen jest dziwaków i ekscentryków. Dość szybko zrozumiemy jednak, że geniusz to także zwykły człowiek. Dziać będzie się wiele. Przygody pochłoną nas bez reszty. Ilustracje z gatunku realizmu magicznego wspaniale dopełniają całość. Na wszelki wypadek, należy jednak uważać. Wrota Operiona otwierają mroczne dzieje madrygalisty – sadysty, Carla Gesualdo da Venosa.

Urlop z poradnikiem

Dla wielu osób urlop to czas na nadrabianie zaległości i rozwiązywanie problemów. Wiele zmartwień może przestać nas dręczyć, jeśli rozwiążemy je raz na zawsze. Warto przy tym zmienić własne podejście do kłopotów. „Niemożliwe załatwiam od ręki” to Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów. Hasło podręczny nie jest przesadzone. Rozmiar książki sprawia, że z łatwością zabierzemy ją wszędzie. Krótkie rozdziały podpowiedzą nam, jak zmienić sposób myślenia i kontrolować własne ego. Zmierzymy się z codziennymi problemami zobrazowanymi na konkretnych przykładach. Nauczymy się przyznawać do błędów, mierzyć z porażkami, nie tracić nadziei. Szans na odmianę losu jest wiele. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Bez względu na to, jaka pozycja nas zainteresuje, pamiętajmy. Książki na urlop to doskonały pomysł na udany wypoczynek.

Darmowe wakacje z książką

http://autorzy365.pl/darmowe-wakacje-z-ksiazka_a5208

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *