„Wyjątkowi są wśród nas” zwykła książka o niezwykłych bohaterach – recenzja

Maja Chmiel – Wyjątkowi są wśród nas

Literatura dziecięca cieszy się sporą popularnością, dając czytelnikowi ogromny wybór przeróżnych publikacji. Półki księgarń, wręcz uginają się pod ciężarem kolorowych książek, które swoją baśniową oprawą przyciągają wzrok już z daleka. Szeroki wachlarz zaś propozycji wydawnictw pozwala na wybór według preferencji małego czytelnika, jego wieku, zainteresowania. Czasami, aż się gubimy wśród proponowanych tytułów.

Z takim dylematem także i ja miałam do czynienia, gdy przyszło mi zakupić książkę dla dziecka. Oferta księgarń zarówno stacjonarnych, podobnie jak internetowych, przerosła moje oczekiwania. Po długim zastanowieniu zdecydowałam się na zbiór opowiadań z przesłaniami dla dzieci i rodziców: Wyjątkowi są wśród nas” Mai Chmiel. Nie będę ukrywać, że sięgnęłam po ten tytuł także z czystej ciekawości.

– Książka dla dzieci i dla rodziców? – pomyślałam – to może być interesująca lektura.

Zobacz gdzie kupić

Pierwszy raz miałam w ręku taką książkę, a sama w sobie informacja na tylnej okładce stanowiła o tym, że wbrew pozorom to pozycja nie tylko dla dzieci:

„W świecie magicznych opowieści wszystko jest możliwe, podobnie jak w tej książce, która została napisana szczególnie dla dzieci i do nich skierowana. Niebanalna, pełna bajkowości, momentami wzruszająca, często wywołująca uśmiech na twarzy.

W kilku historiach poznajemy bohaterów m.i.n. wychowanego świerszcza, cudacznego Pomaludka, misia Grizliego, czy bałaganiarę Tosię – bohaterów, którzy nawet nie wiedzą, ile mają ze sobą wspólnego.

Autorka książki w nietypowy sposób podchodzi do problemu tolerancji oraz akceptacji – wartości, które w pośpiechu codzienności, gdzieś nam umykają, schodząc na dalszy plan.
Lektura zaskakująca formą, treścią, tematem.

Dzięki czarodziejskim bajką – nie bajką przenosi nas w całkiem inną rzeczywistość i pobudzając wyobraźnię małego czytelnika, pozwala zrozumieć, tak wiele trudnych spraw, z jakimi przyjdzie mu się spotkać w życiu…”

„Wyjątkowi są wśród nas” – bajkowy świat zwykłej rzeczywistości

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowi-sa-wsrod-nas-bajkowy-swiat-zwyklej-rzeczywistosci/

Tych kilka zdań wprowadzających w specyfikę książki rozwiało dotychczasowe wątpliwości i bez zbędnego już zastanawiania się podążyłam do kasy z „Wyjątkowi są wśród nas” w koszyku.

Na refleksje zaś przyjdzie na pewno czas…

Zobacz gdzie kupić
[buybox-widget category=”book” ean=”9788381191746″]

No votes yet.
Please wait...
Ebooki123

Księgarnia internetowa z e-bookami http://www.ebooki123.pl

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *