Gdzie założyć stronę internetową dla firm? Parametry, które należy wziąć pod uwagę

Wybór dobrego miejsca na stronę internetową dla firmy nie jest zadaniem prostym. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników oraz dokładnie przeczytać oferty firm hostingujących. Jak odnaleźć się w gąszczu parametrów i wybrać odpowiednią dla nas usługę? Kieruj się naszymi wskazówkami, a z pewnością znajdziesz odpowiednie miejsce na założenie strony firmowej.

Graficzne przedstawienie różnych typów stron internetowych

Wiele przedsiębiorstw zajmujących się hostingiem wśród swoich usług wymienia możliwość rejestracji domeny. Jedną z nich jest firma Progreso, która oferuje tani i szybki hosting dla klientów biznesowych wraz z rejestracją domeny w korzystnej cenie.

Domena

Domena to inaczej adres pod jakim można znaleźć daną stronę w internecie. Do dyspozycji mamy domeny lokalne, krajowe, globalne oraz domeny związane z działalnością.

Jeżeli zamierzamy działać na rynku lokalnym dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie domeny lokalnej, takiej jak na przykład warszawa.pl. Są one znacznie tańsze, a dostępność adresów jest znacznie wyższa niż w przypadku domen krajowych. Ponadto jest to doskonały sposób na zwróceniu uwagi google, że nasza oferta skierowana jest do lokalnej społeczności.

Wybierać można spośród domen lokalnych, krajowych, globalnych i specjalnych

Możemy też wykupić domenę odpowiadającą krajowi, w którym zamierzamy prowadzić działalność (.pl, .de, .fr), lub domenę europejską (.eu).

Dużą popularnością zaczynają cieszyć się domeny wskazujące na charakter działalności takie jak .shop, .tech. Są one droższe, ale pozwalają wyróżnić się z tłumu podobnych do siebie adresów.

Ceny domen

Cena domeny uzależniona jest od jej charakteru (lokalna, krajowa, globalna) oraz usługodawcy. Należy pamiętać, że pierwsza rejestracja domeny odbywa się w dużej mierze w promocyjnej cenie. Co roku domena musi być odnawiana, a cena takiego odnowienia może znacząco różnić się od tej, jaka obowiązywała w pierwszym roku.

Przeglądając oferty usługodawców oferujących sprzedaż domen dowiedzmy się, jak dużo będzie nas kosztowało jej odnowienie w kolejnych latach.

Hosting

Aby strona była widoczna w internecie przez cały czas, należy ją umieścić na serwerze. Wybór odpowiedniego serwera powinien być poprzedzony uważną analizą i zapoznaniem się z ofertą co najmniej kilku firm hostingujących. Na co zwrócić uwagę? Oto 5 najważniejszych aspektów, które powinny być wzięte pod uwagę przy wyborze doskonałego serwera.

Serwerownia

Duży transfer

Im wyższy tym więcej osób będzie w stanie korzystać z zasobów witryny. Obecnie firmy hostingowe proponują nieograniczony transfer. Należy jednak się upewnić czy nielimitowany transfer nie jest ograniczony np. zakazem przechowywania na serwerze plików audio i video.

Pojemne dyski

Im więcej go mamy tym więcej zasobów zmieści się na serwerze. Jest to istotny element jeżeli planujemy utworzenie sklepu internetowego lub strony internetowej z dużą ilością multimediów. Również tutaj należy zapoznać się z wszelkimi ograniczeniami narzuconymi przez usługodawcę.

Skuteczna pomoc techniczna

Przy poszukiwaniu hostingu istotnym elementem jest zapoznanie się z pomocą, jaka oferowana jest w sytuacjach kryzysowych przez usługodawcę. Strona firmowa, która przez dłuższy czas jest nieaktywna powoduje spadek zaufania do przedsiębiorstwa, a w niektórych przypadkach generuje straty. Sprawna pomoc techniczna powinna być dostępna przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu zarówno pod telefonem, jak i mailowo.

Bezawaryjne działanie

Nawet najskuteczniej działająca pomoc techniczna nie na wiele się zda, jeżeli awarie serwera będą się często powtarzać. Szukając idealnego serwera sprawdźmy, jaką dostępność deklarują właściciele serwerów. Im jest ona wyższa tym mniej czasu przedsiębiorstwo potrzebuje czasu na zabiegi konserwacyjne i naprawcze.

Czas poświęcony na zabiegi konserwacyjne nie powinien przekraczać 7 godzin miesięcznie

Cena

Niestety często jako jedyna brana pod uwagę przy wyborze hostingu. Hostingodawcy kuszą coraz niższymi cenami, a po cichu w zakamarkach regulaminu piszą o ograniczeniach i wysokich cenach za kolejne lata korzystania z oferty. Wybierając miejsce pod firmową stronę internetową należy dobrze rozważyć wszystkie aspekty wybrania konkretnego usługodawcy. Może okazać się, że tani hosting w rzeczywistości będzie nas kosztował znacznie więcej niż przypuszczamy.

Certyfikat bezpieczeństwa

Użytkownicy końcowi stron internetowy, nasi potencjalni klienci, coraz lepiej chronią swoją prywatność w sieci. Dlatego też zakładając stronę firmową, koniecznie należy wdrożyć certyfikat SSL. Zielona kłódka przy pasku adresu w przeglądarce informuje internautów o tym, że podawane przez nich dane są chronione przez wyciekiem do sieci.
Witryny z wdrożonym protokołem https przyczyniają się do wzrostu zaufania do danej witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *