Czy warto wykańczać ścianę kamieniem dekoracyjnym?

Naturalny kamień zdobi przestrzeń domu, dodając wnętrzom elegancji i ponadczasowego piękna. Aby stworzyć dekoracyjną ścianę z wytrzymałego kruszcu nie potrzeba specjalistycznej wiedzy ani profesjonalnych narzędzi. Podstawowa wiedza, sprawne ręce i typowe wyposażenie przydomowego warsztatu wystarczą, aby samodzielnie ozdobić ścianę w salonie lub korytarzu.

Zdobienie ściany naturalną, lub stylizowaną na taką okładziną, podkreśli wyjątkowy charakter wyposażenia domu czy mieszkania. Kamień dekoracyjny jest coraz częściej wybierany do efektownego wykańczania wnętrz. Na jego popularność wpływa bogactwo oferty, dostępność i łatwość układania. Do pokrycia ścian kamienną okładziną nie musisz wzywać fachowców. Wystarczy zapał domowego majsterkowicza, który pozna układanie kamienia dekoracyjnego bez tajemnic – poradnik DIY będzie w tym momencie niezastąpiony.

Jak wybrać kamień​?

Bogactwo kolorów i odcieni, form i dostępnych materiałów może przyprawić o zawrót głowy. Dekoracyjny kamień oferowany jest w całym bogactwie faktur i przejść kolorystycznych. Dostępne są między innymi sztuczne odpowiedniki udające kamień, jak i… naturalny kamień stylizowany na inny materiał – np. cegłę lub deski.

W naturalnej odsłonie kamień dekoracyjny ma nieregularny kształt i chropowatą, surową fakturę, przypominającą grubo ciosany kamień łupany. Przeciwieństwo stanowią kształtne i ugładzone płytki, niejednokrotnie ozdobione geometrycznym żłobieniem lub wykończone fugą. Dobrze komponują się ze sobą również panele imitujące połączenie wielu drobnych kamieni. Wybór odpowiedniego produktu zależy w głównej mierze od gustu właścicieli, koncepcji wyposażenia wnętrza, wielkości ozdabianej powierzchni oraz posiadanego budżetu. Tańsze od naturalnego kamienia są płytki produkowane z masy betonowej lub gipsowej.

Kamień w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzach

Ścianę wykończoną kamieniem można bez trudu wkomponować w praktycznie każde wnętrze. Bez względu na wybrany styl czy kolorystykę przewodnią. Produkt ten dostępny jest w całej palecie barw i kształtów. Wspaniale komponuje się w minimalistycznych, prostych wnętrzach, w otoczeniu szkła i bieli. Bardzo dobrze sprawdzi się również jako element dodający szczypty nowoczesności w pokoju urządzonym w tradycyjnym, eleganckim stylu.

Salon, korytarz i łazienka w kamieniu

Materiał ten stanowi świetną alternatywę dla farb i tapet. Jest on trwały i wytrzymały, dlatego świetnie sprawdzi się w codziennym otoczeniu rodziny. Kamienne płytki bardzo dobrze komponują się z tynkiem, tworząc miłe dla oka przejścia.

Płytki dekorujące jedną ze ściany mogą pokrywać ją całościowo lub w postaci dobrze zaplanowanego detalu. Kamień dekoracyjny najczęściej wybierany do reprezentatywnych pomieszczeń w domu – jak salon lub jadalnia. W klasycznej odsłonie przybiera on formę jasnych, chropowatych płytek, wykańczających przestrzeń dookoła kominka lub tworzących efektowne tło dla telewizora.

Dobre właściwości użytkowe płytek sprawiają, że będzie to elegancki i funkcjonalny materiał dobry do wykorzystania w każdej kuchni, przedpokoju czy w ciągu komunikacyjnym. Także i łazienka nabierze elegancji i luksusu dzięki kamiennym dekoracjom. Wprowadzając płytki w otoczenie wanny i zlewu musisz jedynie upewnić się, czy dany model jest polecany do miejsc o podwyższonej wilgotności.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *