Uwielbiasz jazdę terenową? Zaopatrz się w wyciągarkę samochodową

Każdy, kto chociaż raz miał okazję uczestniczyć w jeździe terenowej, wie, że poza odpowiednim samochodem w podstawowym wyposażeniu powinna znaleźć się wyciągarka samochodowa! Jest to sprzęt, który nie raz pozwolił kontynuować jazdę lub zapobiegł poważniejszym konsekwencjom zdarzenia. A jakie zdarzenia mogą nas spotkać? No właśnie! W zasadzie to nikt tego nie wie. Nie da się przewidzieć jaką głębokość ma strumień przed nami, czy dno rzeki spowoduje, że w nim ugrzęźniemy, czy pod błotnistą wodą nie kryje się powalone drzewo lub inna przeszkoda.

Wyciągarka samochodowa to właśnie ta pomoc, która będzie najskuteczniejsza we wszystkich tych przypadkach. Dlatego, by zapewnić sobie i współtowarzyszom odpowiednie bezpieczeństwo, nie możemy kupić sprzętu od nieznanego dostawcy. Musimy zainwestować w wyciągarki znane i sprawdzone. Wysokiej klasy sprzęt oferuje firma Dragon Winch, która w swoim sklepie internetowym (www.dragonwinch.com) oferuje bogaty wybór wyciągarek.

O czym warto wiedzieć przed zakupem wyciągarki samochodowej? Sztab specjalistów podpowie nam również, co powinniśmy wiedzieć przed zakupem wyciągarki. Najważniejszą rzeczą jest to, by uświadomić sobie, że wyciągarki nie są uniwersalne i do każdego samochodu należy dopasować ją indywidualnie. Dlaczego? Dlatego, że źle dopasowana lub zamontowana wyciągarka może stanowić zagrożenie, a nie ratunek. Nie warto ryzykować, kiedy można zasięgnąć rad specjalistów z Dragon Winch, którzy pomogą dobrać, zamontować i nauczyć obsługi zakupionego sprzętu.

W zależności, od tego jakich gabarytów jest nasze auto, po jak bardzo trudnym i wymagającym terenie się poruszamy i z jaką częstotliwością, wyciągarka samochodowa będzie różna – najpopularniejsze i najskuteczniejsze w intensywnej i częstej jeździe są wyciągarki elektryczne wyposażone w linę stalową, która jest odporniejsza na przetarcia, niż na przykład lina syntetyczna.

Kolejnym plusem przy linie stalowej jest możliwość użycia zbloczy. Poza wyborem rodzaju liny warto rozważyć również takie akcesoria jak rękawice, które ochronią nasze dłonie przed uszkodzeniami. Pamiętajmy, że odpowiedni, profesjonalny i sprawdzony sprzęt, to gwarancja bezpieczeństwa naszego i otoczenia na odpowiednim poziomie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *