HobbyInneKomputeryRTV i AGDŚwiat technologii

Smartfon – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Ilość dostępnych na rynku modeli telefonów nowoczesnej generacji skłania do zadania wręcz filozoficznego pytania. A mianowicie, co sprawia, że smartfon jest dobry, co może przyczynić się do tego, że zdecydujemy się na dany model? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Do czego smartfon będzie nam służył?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, do czego nam dany smartfon będzie służył, bo jak wiadomo, dzwonienie to często najrzadziej wykonywana czynność. Równie często korzystamy tak z internetu, mediów społecznościowych, a przede wszystkim z licznych, coraz lepszych i pomocnych aplikacji. Można więc powiedzieć, że opinia o tym, czy dany smartfon jest dobry, jest zawsze subiektywna. Niemniej, są pewne wspólne wytyczne, jakie pasują do każdego modelu telefonu i które powinny być spełnione, aby telefon uchodził za porządny, godny uwagi sprzęt.

 

Ogólna wartość każdego telefonu

To na pewno duży, solidny, wytrzymały ekran, gdyż to właśnie odróżnia smartfon od standardowego telefonu komórkowego. Jeśli jest odpowiednio duży (ale nie za duży) czytelny, wykonany z trwałego szkła, to możemy być pewni, że byle upadek mu niestraszny. Ważne jest też, aby telefon miał optymalną pamięć, taką, abyśmy nie musieli zaraz po zakupie i zainstalowaniu kilku aplikacji, dokupować dodatkowej karty pamięci. Istotne też, żeby smartfon miał solidną, długo działającą baterię.

To ważne, szczególnie gdy dość intensywnie korzystamy z telefonu lub często przebywamy poza domem i nie chcemy za każdym razem szukać gniazdka elektrycznego. Można oczywiście dokupić powerbank, by ładować telefon w każdym miejscu, ale to przecież mija się z celem. Te ogólne cechy charakteryzują wiele modeli, na przykład dostępny w Euro Motorola Moto E, jednak wielu osobom to nie wystarcza, szczególnie tym, które potrzebują telefonu do zadań specjalnych. Czyli jakich?

 

Smartfon do zdjęć? Oczywiście!

Przykładów można mnożyć, ale w dzisiejszych czasach, gdy bardzo popularne są serwisy ze zdjęciami, na które możemy wrzucić nasze fotograficzne dziełka, rola aparatu w telefonie staje się kluczowa. Z tego względu producenci nowoczesnych smartfonów muszą stale główkować i prześcigać się w zaoferowaniu czegoś, co na próżno szukać u konkurencji. Coraz więcej osób wybiera więc urządzenia z aparatem, który zapewni najlepszą jakość zdjęć.

 

Co dla starszych osób?

Z drugiej strony istnieje dość spora grupa osób w średnim i starszym wieku, która potrzebuje telefonu najprostszego, jak to możliwe. Takiego bez żadnych udziwnień, aplikacji, najlepszego aparatu, bez dodatków niewnoszących nic pożytecznego do ich życia, ba, szkodzących tylko, robiących zamieszanie. Takiego, który zrozumie każdy, nawet osoba niemająca żadnych doświadczeń w korzystaniu z tej powszechniej dziś technologii. Istnieje spora grupa takich osób, a sprzęt dla nich określa się, jako telefony dla seniora.

Niezależnie więc, czy jesteśmy młodzi i poszukujemy najnowocześniejszych rozwiązań, czy trochę starsi i jedyne, co nam potrzeba, to prosty telefonu – zawsze chcemy, aby zakupiony model cechował się porządnym wykonaniem, wytrzymałą baterią i niezawodnością. A to czy będzie bardziej czy mniej modny, albo czy w ogóle będzie “dla seniora” jest sprawą indywidualną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *