Internet bezprzewodowy – jak to działa?

Bezprzewodowy internet to rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa liczba osób. Dzięki niemu nie trzeba używać kabla do połączenia komputera lub urządzenia przenośnego z modemem. Jak działa internet bezprzewodowy? Czy podłączenie się do niego jest skomplikowane?

Internet bezprzewodowy na komputerze PC i laptopie

Aby móc uruchomić internet bezprzewodowy na komputerze PC lub laptopie, taki sprzęt musi być wyposażony w kartę sieciową. W pierwszej kolejności trzeba wówczas sprawdzić aktywne połączenia sieciowe. Można to uczynić przez najechanie i kliknięcie lewym przyciskiem myszki ikonki sieci bezprzewodowej, znajdującej się na pasku zadań zlokalizowanym w prawym, dolnym rogu, obok zegara. Powinna się wówczas wyświetlić lista wszystkich sieci bezprzewodowych dostępnych w najbliższej okolicy, wraz z informacją o sile sygnału oraz o zabezpieczeniach. Wybiera się z niej konkretną sieć. Czasami konieczne jest wpisanie określonego wcześniej hasła lub kodu znajdującego się na routerze, by móc połączyć się z internetem.

Internet bezprzewodowy na smartfonie

Uruchomienie internetu bezprzewodowego na smartfonie jest możliwe tylko wtedy, gdy w ustawieniach tego urządzenia oznaczy się zgodę na transmisję danych w ustawieniach. Trzeba również stworzyć połączenie sieciowe, wpisując podane przez operatora dane. Umożliwi to połączenie smartfona z siecią w taki sposób, że internet będzie stabilny oraz nie będą naliczane dodatkowe opłaty z powodu korzystania z niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *