Art Walk – nowoczesna galeria sztuki

Art Walk to nowoczesny pasaż wystawienniczy, który ma 57 metrów długości i został stworzony na Placu Europejskim w Warszawie. To rodzaj zewnętrznej galerii pozwalającej prezentować sztukę odwiedzającym. Pomysłodawcą Art Walk jest firma Ghelamco Poland. Pasaż ma być miejscem, gdzie będą odbywały się czasowe wystawy sztuki, a jego przestrzeń zostanie całkowicie zintegrowana z otoczeniem miejskim.

Art Walk to nietypowa galeria sztuki, która została zaprojektowana w pracowni Massive Design. Stanowi ona przykład małej architektury, która jest niezbędna do życia. Do obiektów tych najczęściej zaliczamy ławki uliczne, kosze na śmieci, lampy oraz stojaki rowerowe, czyli przedmioty ułatwiające życie w mieście. Natomiast Art Walk spełnia trochę inną funkcję, ponieważ pozwala obcować ze sztuką w przestrzeni miejskiej.

Sztuka Art Walk

Art Walk ma łącznie 57 metrów długości i składa się z 20 segmentów, z których każdy posiada ciekawie zaprojektowane okno, przystosowane do ekspozycji. W tej miejskiej galerii sztuki będą odbywały się czasowe wystawy sztuki. Cała konstrukcja została zaprojektowana tak, aby o każdej porze roku można tam eksponować rzeźby, obrazy oraz instalacje artystyczne. Projektantem tej niezwykłej galerii jest Przemysław „Mac” Stopa, światowej sławy projektant i laureat wielu międzynarodowych nagród.

Art Walk jest w pełni zintegrowany z otaczającą go przestrzenią miejską. Projektanci zadbali, aby koncepcja galerii idealnie wkomponowała się w codzienne życie miasta. Rolą tego nowoczesnego miejsca jest umożliwienie rozpowszechnienia prac artystycznych, jednocześnie dając szansę mieszkańcom na obcowanie ze sztuką poza przestrzeniami galerii czy muzeów.

Przyjazna przestrzeń do wypoczynku

Art Walk jest częścią kompleksu biurowego Warsaw Spire, który tworzą trzy budynki. Najwyższy z nich ma 220 metrów, pozostałe – 55 metrów. Galeria jest nowocześnie urządzonym terenem wypoczynkowym dla mieszkańców Warszawy. Na placu Europejskim znajdują się kawiarnie, restauracje, fontanny oraz tereny zielone wyposażone w różne meble miejskie, jak ławki betonowe, fontanny czy kosze na śmieci. Docelowo teren ten ozdobi około 14 tysięcy różnorodnych roślin, w tym 140 drzew (metasekwoje, cypryśniki błotne oraz glediczje).

W połączeniu z otaczającą zielenią i infrastrukturą Art Walk będzie miejscem wypoczynku, a także strefą zachęcającą do kontaktu ze sztuką. Dla wielu osób to może być jedyny kontakt z ambitnymi wystawami czy instalacjami. Tym bardziej warto docenić inicjatywę twórców Art Walk.

Futurystyczna architektura oraz oryginalne rozwiązania zawarte w projekcie Art Walk zostały docenione za oceanem. Autor planu otrzymał nagrodę na międzynarodowym konkursie Best of Year 2016 w kategorii Outdoor Space. Wygrana w tym konkursie świadczy o tym, że nowoczesne rozwiązania przestrzeni miejskich zyskują coraz większą popularność.

Więcej na: http://www.komserwis.pl/produkty/lawki-i-stoly/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *