Zdrowie i uroda

Medycyna integracyjna – naturalne metody i formy leczenia

Medycyna integracyjna to nowa gałąź w naukach medycznych wykorzystująca zarówno zdobycze medycyny konwencjonalnej, jak i alternatywnej. Medycyna akademicka opiera się na założeniu, iż choroba jest skutkiem działania czynników zewnętrznych takich jak mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby itd. ), mechaniczne uszkodzenia narządów lub działania trucizn i innych szkodliwych substancji. Leczenie polega więc na stosowaniu środków farmakologicznych lub wykonania operacji.

Medycyna alternatywna oparta w głównej mierze o mistycyzm wschodu oraz współczesne osiągnięcia fizyki kwantowej postrzega chorobę jako problem mentalny związany ze stresem przewlekłym, który doprowadza do zaburzeń homeostazy całego organizmu. Przyczyny stresu bywają różne. Często są to czynniki zewnętrzne, środowisko czy osoby, ale jeszcze częściej są to zaburzenia emocjonalne, nie zawsze mające swoje źródło w otoczeniu. Bardzo często sami jesteśmy sprawcami takich zaburzeń i to nie zawsze świadomie.

W ujęciu kwantowym myśli i emocje mają strukturę energetyczną

Niosą w sobie informację dla ciała, jak ma się zachować lub zareagować w danej sytuacji. U zwierząt i u ludzi większość emocji ma służyć obronie przed atakiem intruza lub ucieczką przed zagrożeniem i takie reakcje są pożądane i uzasadnione. Współczesna cywilizacja, reklamy w mediach, pogoń za pieniądzem powoduje ciągły wzrost napięcia w układzie nerwowym, blokady w przepływie energii i zatory energetyczne doprowadzające do zaburzeń emocjonalnych. Nasze niespokojne myśli napędzają negatywne emocje. Te zaś zmuszają ciało do nieprawidłowych reakcji, takich jak wzrost ciśnienia krwi, przyśpieszenie akcji serca, zaburzenia snu i odpoczynku. Zmęczone ciało i umysł szuka ratunku w różnego typu używkach, które przynoszą ulgę, ale na krótko. Organizm dopomina się coraz większych ilości tych substancji, prowadząc nas do uzależnienia lub rozwoju innych chorób np. depresji.

Fizyka kwantowa dostarcza nam wiedzy na temat pochodzenia oraz struktury myśli i emocji. Te dwa elementy decydują nie tylko o naszym zdrowiu psychicznym, ale o całej równowadze organizmu. Myśli wytwarzane przez mikrotubule neuronów mózgowych, mają swojego adresata w obrębie mózgu i we wszystkich komórkach ciała. Zarówno myśli, jak i wytwarzane pod ich wpływem emocje są energetyczną informacją przeznaczoną dla naszego ciała oraz zasilają informatyczno-energetyczne pole kwantowe przestrzeni nielokalnej (hyperprzestrzeni).

Pod wpływem tej energii ciało może ulec wyzdrowieniu lub pogrążyć się w chorobie

Zjawisko to opisuje dr Jerzy Piechnik w swojej książce „Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają.”

Wyzwanie, jakie stoi przed medycyną integracyjną, jest olbrzymie. Większość absolwentów szkół medycznych i lekarzy w Polsce nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat alternatywnych metod leczenia. Do niedawna takie leczenie było wręcz wyśmiewane. Dopiero rozwój fizyki kwantowej i zainteresowanie się tradycyjną medycyną dalekiego wschodu sprawia, że coraz więcej lekarzy włącza do swojego repertuaru leczenia te metody.

Nikt nie neguje osiągnięć medycyny akademickiej, wysoko specjalistycznych procedur operacyjnych czy osiągnięć inżynierii genetycznej. Wszystko to jednak są bardzo kosztowne działania. W przypadku farmakoterapii zaś niepozbawione również szkodliwych reakcji. Nie ma bezpiecznego leku, o czym mogą świadczyć informacje zawarte w każdej ulotce dołączonej do opakowania. Bez wyjątku prawie w każdym przypadku zażycie lekarstwa może skończyć się ciężkimi powikłaniami, utratą zdrowia lub śmiercią.

Życie po życiu – mity czy fakty?

http://www.tajemniceprzeszlosci.pl/zycie-po-zyciu-mity-czy-fakty

Medycyna integracyjna jest wyzwaniem dla współczesności. Szczególnie dla lekarzy, którzy wzorem swoich kolegów z dalekiej Azji, powinni zgłębiać tajemnice medycyny w ujęciu holistycznym. Azjaci kształcą swoich lekarzy wszechstronnie, nie umniejszając medycynie tradycyjnej i nowoczesnej. Zachęcamy do lektury książki „Psychoterapia kwantowa”.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379006465″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *